Серію інформацій з виконання пріоритетів діяльності обласної влади продовжуємо розглядом такого важливого напрямку як «Продовольча безпека регіону».
Насамперед треба відзначити великий крок, який зробила обласна державна адміністрація для реалізації цього пріоритету – під керівництвом першого заступника голови ОДА Олексія Литвина була розроблена Програма забезпечення продовольчої безпеки Запорізької області на 2011-2015 роки. Виконання заходів програми дозволить стримувати зростання цін на продовольчому ринку регіону. Виступаючи на сесії обласної ради, яка відбулася 6 липня, посадовець підкреслив, що ця Програма має об’єднати інтереси між регіонами країни по обміну продовольством, а також забезпечить фінансову підтримку відновлення овочесховищ, будівництва гуртового ринку, загальний розвиток агропромислового комплексу регіону.
Для стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку у містах та районах області керівництво регіону планує продовжити проведення продовольчих ярмарок. Тільки у І кварталі проведено 39 ярмарок, участь у яких взяло понад 230 сільгоспвиробників. На переконання посадовця – це ефективний метод впливу на цінову політику супермаркетів та міських ринків.
Також для забезпечення продовольчої безпеки області фахівцями розроблені індикатори, які впливають на виконання цього пріоритетного напрямку.
Перший і найважливіший – створення сприятливих умов для розвитку галузі рослинництва. Зокрема, звертається увага на забезпеченість селян мінеральними добривами для проведення весняно-польових робіт. Станом на 01.05.2011 сільгосппідприємства області на 102 % були забезпечені міндобривами.
У цьому контексті важливим аспектом є і зміцнення матеріально технічної бази сільгосппідприємств області. За 4 місяці поточного року придбано 154 трактори, 30 комбайнів, 131 посівної та грунтообробної техніки.
Наступний індикатор, за виконанням якого необхідно слідкувати для досягнення головної мети - продовольчої безпеки регіону - обсяги виробництва тваринницької продукції та продуктивність сільськогосподарських тварин.
У поточному році відмічається тенденція виробництва м’яса у живій вазі. За п’ять місяців поточного року виробництво мяса збільшилось на 10 %. Кількість поголов’я свиней збільшилась на 4,4 %, надої молока – на 8,6 %, приріст крупної рогатої худоби - на 16%. Разом з тим в області спостерігається зменшення поголов’я крупної рогатої худоби. Це зумовлено відсутністю ефектовної державної підтримки галузі, а також підвищенням цін на енергоресурси, низькою купівельною спроможністю населення.
Як відзначив заступник голови обласної державної адміністраціїв Петро Гончарук у галузь вкладено 24,4 млн. грн. інвестицій, це дозволило реконструювати та розпочати будівництво восьми творинницьких господарств.
Про виконання пріоритетного напрямку «Енергетична безпека регіону» читайте у наступній інформації.
Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації