В. Шляховчук нагадав, що наш край віковічно страждає від посухи, тому що річна кількість опадів тут навіть у сприятливі роки не перевищує 350-450 мм. Забезпечити гарантоване одержання врожаїв за таких умов може запровадження зрошуваного землеробства.
Поштовхом для розвитку зрошення в області стало утворення Каховського водосховища після будівництва Каховської ГЕС. На території області у 1955 році була введена в експлуатацію перша в Україні велика зрошувальна система „Кам’янський Под” на площі 16 тис. га. З 1962 року починається будівництво найбільшої в області Північно-Рогачицької зрошуваної системи, що нараховує нині понад 100 тис. гектарів у східній та центральній частинах області. У 1978 році на південь краю приходять води Дніпра з магістрального каналу найбільшої у Європі Каховської зрошуваної системи.
Всього в області, як зазначив доповідач, нараховується 243 тис. гектарів зрошуваних земель. На жаль, фактично функціонує нині велике зрошення лише на 40-55 тис. га. Гальмує його ефективне використання на всій площі дороговизна широкозахватних поливальних машин, необхідність великих капіталовкладень на початку впровадження крапельного зрошення, вандалізм металістів, невирішеність проблеми утримання внутрігосподарьсих зрошувальних систем.
Та останнім часом, підкреслив В.Шляховчук, намітилися позитивні зрушення у вирішенні проблем меліорації. Уряд почав компенсувати сільгоспвиробникам витрати на оплату електроенергії, яка використовується для подачі води на поля. Минулого року у нашій області, наприклад, для цього було направлено 1,5 млн. грн. Це стимулює активне впровадження новітніх технологій зрошення.
Поряд з цим в області за допомогою Уряду В.Януковича почала реалізовуватися програма водопостачання, адже в регіоні ще 219 населених пунктів використовують привізну питну воду. За дорученням Прем’єр-міністра на 2005-2007 роки області на будівництво водогонів буде виділено 230 млн. гривень.
Прес-служба облдержадміністрації