В роботі колегії взяв участь і виступив перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Світлицький.
Як в добрі старі часи вирішено тепло в домівки мешканців області подати 15 жовтня, хоча проблем у комунальників чимало.
Щороку житловий фонд збільшується і на перше липня становив 16,1 млн.кв.м. Фінансування ж має тенденцію залишкового принципу – лише 9% від потреби. А звідси зменшуються обсяги поточного ремонту. Рівень відшкодування діючими тарифами собівартості послуг по утриманню будинків та прилеглих територій за перше півріччя 2004 року склав третину. 42 млн. грн. складає на сьогодні заборгованість населення за комунальні послуги.
Cпільно з органами виконавчої влади працювали комісії з питань погашення заборгованості споживачів. Але з їхньою допомогою реструктуризовано лише 8,6 % боргів.
На сьогодні показники підготовки до зими нижчі ніж в минулому році на 10 %. Особливо це відчутно у Запоріжжі, Степногірську, Молочанську, Новомиколаївці, Василівці, Веселому. Великою проблемою є ремонт дахів і стін в панельних будинках. Щоправда, як відзначалося на колегії, заслуговує на увагу ремонт між квартальних доріг у Запоріжжі.
Загальнодержавною програмою реформування і розвитку житлово-комунального господарства передбачено вивести з експлуатації аварійне житло. Постановою Кабінету Міністрів України на ці роботи області виділено 13,5 млн. грн. субвенцій із державного бюджету. Із місцевого бюджету передбачено 8 % коштів. Але використовуються вони не достатньо. Хоча не секрет, що це суттєва підтримка виконання запланованих заходів з ремонту житла.
Реформування галузі йде повільно. Так, в цьому році створено лише 12 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. 11 з них – в Бердянську. Всього по області їх на сьогодні – 87.
До першого жовтня вирішено завершити підготовку житлового фонду області до зими.
„Питання – не лише соціальнe, а і політичне, - зазначив А. Світлицький, - Від його виконання залежатиме, зокрема, довіра громадян до влади взагалі.”
Прес-служба
облдержадміністрації