Заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук провів селекторну нараду з питань безпеки судноплавства маломірних суден на водних об’єктах регіону.
За інформацією начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Євгена Семечаєвського, в області отримали дозволи на відкриття 19 баз – стоянок для маломірних суден, з них 12 на р. Дніпро та у Каховському водосховищі та 7 - на узбережжі Азовського моря. Заборонено відкриття дев’яти баз – стоянок, які розташовані у м. Запоріжжя, Бердянськ, Енергодар, а також Запорізькому, Приморському та Якимівському районах. Як відзначив посадовець, їх відкриття можливе тільки за умови приведення баз-стоянок до відповідних норм техніки безпеки.
Разом з тим, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури повідомив, що нестача таких баз – стоянок призводить до стихійного розміщення суден у непристосованих для цього місцях, де їх вихід на воду ніхто не відстежує, а відповідно, не контролює і повернення.
Наявність такої проблеми порушив і начальник відділу прикордонної служби штабу Бердянського прикордонного загону Юрій Мельничук. За його словами, несанкціонований вихід у море плавзасобів - великий ризик, у разі виникнення надзвичайної ситуації проведення рятівної операції суттєво ускладниться, оскільки місцезнаходження таких човнів ніхто не знатиме.
- Розпочався курортний сезон, до нас приїжджають на відпочинок туристи. Ми маємо створити всі умови для їх безпечного відпочинку, - поставив завдання заступник голови ОДА Петро Гончарук.
Нестачу баз-стоянок для маломірних суден представники територій пояснюють різноманітними причинами. Серед основних – відсутність підходящих місць для їх розташування: круті обриви уздовж моря, розмив берегової лінії, через що ці бази можуть бути швидко поглинуті морем, а також земельні питання.
- Життя людини – найцінніше за все. Майте на увазі, кожен керівник несе персональну відповідальність за створення безпечних умов на ввіреній території, - наголосив посадовець. Також представник обласної виконавчої влади підкреслив, що в містах і районах відповідними розпорядженнями мають бути визначені конкретні посадовці, які відповідатимуть за допущені порушення, що призвели до загибелі людей.
Вікторія Гаврилюк, управління у справах преси та інформації