„В регіоні-повідомив В. Прокоф’єв, - проживає 92400 інвалідів. Працевлаштувати їх – головне завдання Фонду.” 4 тисячі підприємств сьогодні надають робочі місця інвалідам. Найбільше їх на „Запоріжсталі”, „Мотор-Січі”, алюмінієвому комбінаті, вогнетривному заводі. На жаль, є і протилежні приклади, коли керівники підприємств відмовляють інвалідам в роботі. Тоді працівники Фонду шукають захисту прав інвалідів в суді. За рік господарськими судами розглянуто 350 позовів.
Професійною підготовкою інвалідів опікується чотири центри. В минулому році для повноцінного навчання закуплено нового обладнання на 1,5 млн. грн.. Динаміка працевлаштування людей з фізичними вадами найкраща в Україні З держбюджету на ці цілі виділено 13,5 млн. грн.. „Якщо людина працездатна, вона повинна мати роботу. Така політика Уряду Віктора Януковича” - підкреслив В. Прокоф’єв.
У цьому році обласним відділенням Фонду, як експериментальну партію, на 331 тис. грн. закуплено в Польщі найновішого обладнання для тих, хто прикутий до ліжка - динамічних параподіїв. З їх допомогою людина зможе не просто встати з ліжка, а й рухатися. 15 таких апаратів вже отримали центри реабілітації інвалідів у Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі і Енергодарі. ”Якщо вони приживуться серед хворих, то область знайде кошти закупити їх ще” – сказав В. Прокоф’єв Динамічні параподії в країні ще не використовувались.
„В області немає проблем з інвалідними візками, слуховими апаратами” - зазначив Володимир Прокоф’єв.
Турбота про інвалідів - не акція одного дня, а повсякчасна, кропітка робота від самого народження дитини з фізичними вадами. В області - 20 центрів з реабілітації інвалідів-підлітків. Діє обласна програма забезпечення шкіл-інтернатів, де навчаються інваліди, необхідним обладнанням.
Прес-служба облдержадміністрації