У зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію з 1 лютого 2011 року одним з можливих шляхів економії для побутових споживачів є заміна звичайних лічильників електроенергії на «розумні» прилади обліку – дифтарифні лічильники, які у різний час доби нараховують спожиті кіловати за різним тарифом.
Подібні електролічильники бувають двох типів: для використання «двозонного» та «тризонного» тарифу. Як стверджують експерти, для квартир та приватних будинків, не обладнаних електроопаленням, найбільш доцільно користуватися саме двозонним тарифом.
Він дозволяє платити за електроенергію, що споживається з 23-00 до 7-00 не повний тариф, а лише 0,7 тарифу – тобто, на 30 % менше. При цьому вартість електроенергії, що споживається в інший час, не змінюється.
Подібним обліком вже давно користуються підприємства із цілодобовим режимом роботи (від промислових гігантів – до пекарень, пралень та хімчисток), здатні організувати технологічний процес таким чином, щоб більшу частину електроенергії споживати у нічний час.
Можливість користуватися таким обліком відтепер з’явилась і у населення.
Як свідчить практика, після установки двозонного електролічильника та перенесення на нічний час роботи енергомістких електроприладів (пральної машини, бойлеру і тощо) пересічна родина, що мешкає у квартирі, зможе заощадити на оплаті за електроенергію від 20 до 40 грн. на місяць. Для мешканців приватних будинків, що додатково використовують електроенергію для поливання, забезпечення роботи свердловин і тощо, економія на місяць складатиме до 80 грн.
Підрахувати, скільки таким чином зможе заощадити саме ваша родина, можна самостійно, виходячи з того, що енергоспоживання у нічний час (за рахунок роботи холодильників, кондиціонерів та електроприладів в режимі очікування) складає 25-30 % від середньодобового.
Дізнатися процедуру заміни звичайного електролічильника на «розумний» прилад обліку, що допомагає заощадити ваші кошти, можна, зателефонувавши до РЕМ за телефонами, що вказані у щомісячному рахунку за спожиту електроенергію.