Голова облдержадміністрації Борис Петров називає позитивними результати роботи регіону, адже, попри зниження позицій за останній місяць, динаміка спостерігається за всіма напрямками соціально-економічного розвитку. Так, у промисловому секторі обсяг виробництва зріс: у металургії – на 12,5%, машинобудуванні – на 4,5%, в електроенергетиці – на 4%. На 22 % зросли обсяги експортних поставок. Збільшилась валова продукція в сільському господарстві - у порівнянні з аналогічними показниками минулого року на 1,2 %. В цілому ж за результатами роботи 9 місяців агропромисловий комплекс регіону посів чинне перше місце за ростом виробництва. Проте в загальному рейтингу регіонів за підсумками 9 місяців Запорізька область посіла 11 позицію.
- Існують суб’єктивні й об’єктивні причини зниження показників, - коментує голова облдержадміністрації. – Серед них – заборгованість по заробітній платі, рівень злочинності в регіоні, борги у розрахунках за енергоносії. Крім того, цього разу в рейтингу не враховувався екологічний фактор, який зазвичай входить до загального складу показників при визначенні соціально-економічних тенденцій. І хоча 11 місце - це далеко не перша п’ятірка найпотужніших областей України, все ж таки у порівнянні з 27-им місцем, на якому знаходився регіон ще на початку цього року, – це дуже добрий результат. І досягли ми його в короткі строки. Тепер маємо перспективи його закріпити, покращити економічну ситуацію в області у наступному році, - підкреслює Борис Петров.
Серед іншого, очільник області поінформував, що Запорізький регіон лідирує за темпами приросту інвестицій в основний капітал. За 9 місяців обсяг інвестицій склав 5 млрд. грн, що вдвічі більше за відповідний період минулого року. У порівнянні з минулим роком зросли й бюджетні надходження. За рахунок перевиконання бюджету на вирішення соціально- економічних проблем територій додатково спрямовано 56 млн. грн.
Оксана Горобцова, управління у справах преси та інформації