Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжці вшанували пам'ять загиблих при визволенні міста

14 жовтня 2010 - 11:05

Сьогодні у рамках заходів, присвячених 67-й річниці визволення Запоріжжя від фашистських загарбників, представники обласної та міської влади поклали квіти до меморіалу на Алеї бойової слави.

- Кожного року ми приходимо сюди віддати данину пам’яті тим, хто боровся за мир на нашій рідній землі, хто поліг у братських могилах, - зазначив Борис Петров. – І з кожним роком все менше поруч з нами живих свідків того лихоліття. Тому маємо дбати і пам’ятати про них не тільки на свята, а й повсякденно.

Ветерани пригадують, що бій за визволення Запоріжжя був дуже тяжким і виснажливим. За жорстким наказом Гітлера фашисти мали залишити за собою тотально випалену та розгромлену країну, жодної живої людини, жодної хати.

Атака розпочалася 10 жовтня о 22.30. Першим до центра вдалось прорватись танковому взводу під командуванням лейтенанта Яценка. Члени екіпажу загинули на бойовому посту смертю героїв, проклавши дорогу нашим військам. І вже вдень 14 жовтня у центрі міста відбувся мітинг, присвячений визволенню міста від німецько-фашистських загарбників.

Після урочистої церемонії покладання квітів та перегляду виступів творчих колективів Запоріжжя Борис Петров із задоволенням спілкувався з ветеранами, вітав їх зі святом. Вони у свою чергу сердечно дякували за увагу та постійну допомогу,  висловили сподівання, що нова влада і надалі опікуватиметься проблемами людей похилого віку.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Освітнє партнерство між Запорізькою областю та США: нові можливості для студентів

Освітнє партнерство між Запорізькою областю та США: нові можливості для студентів

Запорізька область отримала нову техніку від Німеччини: допомога комунальним підприємствам та громадам

Українські лідери в США: співпраця, досвід та підтримка України

Підтримка дітей, молоді та соціальної сфери на суму понад 10,9 млн доларів: представники Запорізької обласної, міської влади та ЮНІСЕФ обговорили спільні проєкти

Підтримка енергонезалежності Запорізького регіону: ПРООН планує поставити 16 когенераційних установок на об’єкти критичної інфраструктури міста

Запорізька область розширює співпрацю з регіонами США: нові можливості для освіти та економіки

Американський юрист Кевін Данлеві провів онлайн-презентацію для студентів БДПУ

Як почати сплачувати за себе добровільні страхові внески онлайн?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 415 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1117-го дня війни.