У комунальному закладі «Мелітопольський соціальний гуртожиток для дітей-сиріт» сьогодні мешкають 15 юнаків та дівчат.
Як розповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Антоніна Заіц, всі вони – випускники шкіл-інтернатів. У них немає ані рідні, ані житла. Розпочинати доросле життя за таких умов без сторонньої допомоги нелегко, особливо у скрутні кризові часи. Тому працівники служби у справах дітей прагнуть забезпечити їм не тільки притулок і дах над головою, але й надати психологічну підтримку. Для того у гуртожитку працюють вихователі і соціальні працівники. Вони також допомагають з вибором навчальних закладів, сприяють працевлаштуванню. Тож гострих кутів перехідного періоду між життям у інтернаті, де такими дітлахами опікувалися викладачі та вихователі, та самостійним життям, сповненим несподіванок і проблем, почасти вдається уникати.
Працівники служби у справах дітей щиро радіють успіхам своїх підопічних, визначним подіям у їхньому житті. Нещодавно справили два весілля. До речі, в одній парі з тих, що побралися, обидва молодята – сироти. Персонал і мешканці гуртожитку побажали їм щасливої долі, втім, молодих не залишили без подальшої підтримки. Оскільки не передбачається проживання у соціальному гуртожитку подружніх пар, молодій сім’ї допомогли винайти квартиру.
- Регіональна влада не залишає дітей-сиріт наодинці з проблемами дорослого життя, - підтвердив заступник голови облдержадміністрації Микола Ярмощук. – Голова ОДА Борис Петров націлює владну команду області приділяти особливу увагу цим знедоленим юнакам і дівчатам, щоб забезпечити їм можливість самореалізуватися, знайти своє місце у суспільстві і стати гідними громадянами нашої країни. Чужих дітей не буває, тож прагнемо компенсувати той негатив, якого завдала їм доля, позбавивши батьківської опіки. Робимо все, щоб вони завжди відчували результат реальної опіки з боку держави.
Управління у справах преси та інформації