В управлінні промисловості та розвитку інфраструктури відбулася робоча нарада з питань закупівельних цін на скраплений газ. Нагадаємо, останні три місяці населення змушене було купувати газ у балонах мінімум на 30% дорожче, ніж раніше.
Ціна на газ підвищилася у січні 2010. Після відмови ЗАТ «Укрнафта» виставляти свої обсяги на спеціалізовані аукціони на ринку виник дефіцит скрапленого газу. Це миттєво призвело до підвищення його початкової ціни на торгах з 2400 грн. за тонну у грудні 2009 до 5000 грн. – вже у березні цього року. Внаслідок цього були зірвані аукціони у березні – квітні, що стало причиною відсутності скрапленого газу за пільговими цінами для населення.
Компаніям-покупцям довелося платити за газ по комерційних цінах.
- У результаті ціна на газ у балонах для безпосередніх споживачів зросла мінімум на 30% і склала 150-200 грн. за балон. Це знівелювало саму ідею пільгового забезпечення скрапленим газом населення області, - зазначив заступник начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури Сергій Теслевич.
Як повідомив посадовець, у травні облдержадміністрація з метою подальшого забезпечення населення області скрапленим газом для побутових потреб направила звернення до Кабінету Міністрів з проханням розібратися у ситуації і доручити профільним міністерствам посилити контроль за проведенням спеціалізованих аукціонів.
Вже на торгах у травні та червні спеціалізовані підприємства знову мали можливість купувати газ за пільговими цінами. Зокрема, на аукціоні 8 червня відпускна ціна скрапленого газу на ЗАТ «Запоріжспецтрансгаз» знизилася зі 171 грн. до 134,25 грн., на ЗАТ «Мелітопольгаз» - зі 169,9 грн. до 121 грн. за балон.
- Щоб утримати ці результати, обласна адміністрація та управління також направили листи до НАК «Нафтогаз України» і Аукціонного комітету з проханням не допускати різкого зростання цін на скраплений газ, що реалізується шляхом аукціонів, а також забезпечити регіональні спеціалізовані підприємства достатнім обсягом скрапленого газу за пільговими цінами. Відповідь не забарилася. Сьогодні держава розуміє, що підвищення цін на газ у балонах – це не тільки великий тягар для населення, а й стимулювання хаосу на цьому ринку, - підкреслив начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Андрій Іванов.
За його словами, у зв язку з соціальним ажіотажем могли виникнути умови для масової незаконної торгівлі скрапленим газом через мережу автозаправочних станцій, що у свою чергу загрожує серйозними порушеннями правил безпеки.
За матеріалами управління промисловості та розвитку інфраструктури