Під час робочої поїздки в Бердянськ голова облдержадміністрації Борис Петров ознайомився з умовами проживання, харчування та медичного обслуговування дітей, які відпочивають на узбережжі Азовського моря в дитячому оздоровчому центрі „Червона гвоздика”.
Борис Петров особисто контролює процес організації оздоровлення та відпочинку дітей в області, який розпочався 1 червня. Зараз активно працюють 240 денних пришкільних таборів, 12 профільних та два стаціонарних оздоровчих заклади на базі шкіл-інтернатів обласного підпорядкування. Деякі оздоровчі заклади не встигли відкрити вчасно з різних причин.
Обласна влада в першу чергу вирішила питання оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Серед них є діти, які залишилися без батьківської опіки, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, „чорнобильці”, діти, чиї батьки загинули на виробництві, а також талановиті та обдаровані школярі.
- На початок червня на оздоровлення дітей цих категорій виділено з обласного бюджету 12,5 мільйона гривень, - зазначив Борис Петров. – А загальна сума витрат з усіх джерел фінансування складе 25 мільйонів гривень. Цих коштів вистачить, щоб оздоровити 83 тисячі дітей – не менше половини всіх школярів області.
У нинішньому році за результатами проведеного тендеру надати послуги з оздоровлення та відпочинку дітей отримали заклади смт Кирилівка „Гвоздика” та „Лелека”, приморський „Прометей”, бердянські „Орлятко” та „Райський куточок”. Вартість одного дня перебування в оздоровчому таборі сьогодні коливається від 120 до 131 гривні.
Особливе досягнення нашого регіону – організація в дитячих оздоровчих закладах загального типу спеціальних змін для дітей, які хворі на цукровий діабет та погано чують. Досвід соціалізації цих дітей в товариство здорових дітей високо оцінив віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник на Всеукраїнському селекторі з оздоровлення.
Приділяє увагу обласна влада й підготовці кадрів для роботи в оздоровчих таборах – за рахунок обласного бюджету 250 чоловік пройшли навчальний курс „Школа вожатівської майстерності” та отримали спеціальні посвідчення про закінчення курсу.
Також за рахунок коштів обласного бюджету вперше для представників молоді всіх категорій в Бердянську реалізується проект „Літній молодіжний табір”. Протягом літа буде організовано 12 тематичних семиденок, які спрямовані на формування у молоді прагнення до здорового способу життя та виховання любові до рідного краю.
Під час прес-конференції в адмінприміщені Бердянської міськради місцеві журналісти зазначили, що Борис Петров значну увагу приділяє організації дитячого оздоровлення, в тому числі і в Бердянську. На запитання бердянського журналіста про те, як організовано дитячий відпочинок у Бердянську голова облдержадміністрації відповів:
- Є державна програма з оздоровлення дітей і з обласного бюджету виділено 12,5 мільйона гривень, які направлені на оздоровлення дітей, що мають чималі проблеми в житті, – підкреслив Борис Петров.
За словами очільника області, з понад 70 оздоровчих дитячих закладів області тільки близько половини з них тільки почали працювати вчасно, тому що це приватні заклади і вони знайшли причину – це не реалізація путівок. У зв’язку з цим по Бердянську та області Борис Петров доручив розібратися з цими закладами, незалежно від форми власності.
- Є й інший підхід, який ми сьогодні побачили в „Червоній гвоздиці”. За останній місяць я більшого задоволення в житті не отримував, як після відвідання цього оздоровчого табору. Я побачив очі дітей з України, Росії та Білорусі, які задоволені своїм перебуванням в бердянському оздоровчому дитячому табору „Червона гвоздика”. Для мене це, чесно кажучи, було несподіваністю. За минулий рік тут отримали 400 тисяч гривень прибутку, які направили на утримання цього закладу, – зазначив керівник регіону.- Я побачив, як тут годують дітей та умови їхнього перебування. Тут я побачив людей, які займаються своєю справою. Тому я з задоволенням допомагатиму цьому табору. Обов’язково ми добудуємо тут басейн. Їхній досвід необхідно розповсюджувати.
Директор комунального підприємства ДОЦ ”Червона гвоздика” Тетяна Михайленко повідомила, що цьому табору вже 39 років. Його територія – 17 гектарів. В кожну з чотирьох змін приймають більше 700 дітей, а за літо тут оздоровлюють понад три тисячі. Понад 50 відсотків – діти з України, 100 – з Білорусії, інші – з Росії.
- Голова облдержадміністрації приїжджає до нас вперше, - зазначила Тетяна Михайленко. – Така увага до нашого табору – це дуже добре. Ми запропонуємо керівнику регіону оздоровлювати дітей з нашої області більш ефективно.
Борис Петров заявив журналістам на прес-конференції, що обласна влада розбереться з негативними фактами оздоровлення дітей в області та замінить тих керівників, які не спроможні ефективно вирішувати існуючі проблеми.
- Я не запинюсь ні перед чим та використаю всі можливості законодавства, щоб організувати нормальний дитячий відпочинок в області, - підкреслив голова облдержадміністрації Борис Петров.
Євген Дроздовський, управління у справах преси та інформації