Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для розвитку спорту інвалідів в області є потенціал

27 травня 2010 - 16:31

В обласній державній адміністрації відбулося перше засідання координаційної ради з питань розвитку спорту інвалідів у Запорізькому регіоні. Захід очолили начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Анастасія Склярук, начальник навчально-спортивного відділу Українського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Любов Жильцова та начальник Запорізького обласного центру «Інваспорт» Андрій Барабанов.

Координаційна рада з питань розвитку спорту інвалідів створена 25 травня поточного року наказом начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. До її складу увійшли спортсмени-інваліди, тренери, лікарі, провідні науковці, фахівці ОДА.

Пріоритетними завданнями роботи координаційної ради є створення умов для безперешкодного спілкування людей з обмеженими можливостями, підготовка спортсменів високого рівня для участі у Паралімпійських іграх та популяризація спорту серед інвалідів.

Наразі в області проживає 1674 спортсмени-інваліди, які регулярно тренуються в різноманітних закладах. Найбільш поширеними видами спорту є пауерліфтинг, теніс настільний та легка атлетика. Однак, за словами начальника Запорізького обласного центру «Інваспорт» Андрія Барабанова, власної спортивної бази центр досі не має. Крім того, не вистачає спортивного інвентаря. У той же час, начальник навчально-спортивного відділу Українського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Любов Жильцова відзначила великий потенціал для розвитку спорту інвалідів у Запорізькій області. Київську гостю вразив легкоатлетичний манеж та басейн у Запорізькій школі вищої спортивної майстерності.

Обговорили учасники наради і науковий підхід до виховання дітей з обмеженими можливостями. Зокрема, науковці радять відновити регулярні заняття спортом у школах-інтернатах та ввести уроки-ігри.

Окрему увагу необхідно приділити підготовці кадрів. Зокрема, у Запорізькому національному університеті запропонували створити новий факультет – адаптоване фізичне виховання.

Корисно буде періодично проводити ради тренерів, під час яких фахівці могли б ділитись своїм досвідом.

По завершенні наради всі пропозиції та побажання щодо розвитку спорту інвалідів будуть зібрані й опрацьовані в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

 

Довідково: У 2006 році у регіоні прийнята «Програма розвитку фізичної культури і спорту у Запорізькій області на період до 2011 року», до якої включено окремий розділ «Фізкультурно-оздоровча та реабілітаційна робота серед інвалідів».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Уряд схвалив Держбюджет на 2025 рік: для прифронтових громад передбачено 14,9 млрд грн реверсної дотації та 37,5 млрд грн допомоги

Штучний інтелект для роботи та життя: стартували безоплатні онлайн-курси

Чому немає зв’язку під час знеструмлень – дивіться в першому випуску нового Youtube-проєкту Мінцифри

Які документи необхідно подавати при оформленні субсидії?

Як створити власний бізнес: розпочалась реєстрація на безоплатний курс Born Global Ukraine

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 410 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 994-го дня війни

Протягом наступної доби в Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Пенсія «з відстрочкою»: розмір виплат збільшується з кожним місяцем роботи після досягнення пенсійного віку

Безоплатні заняття з розмовної англійської для українських школярів: реєстрацію учасників розпочато

Заступник голови Запорізької ОДА Володимир Чередніченко на прямому звʼязку з мешканцями регіону