Підтримка людей старшого віку, які хочуть і можуть працювати. Нові формати догляду для тих, хто потребує допомоги в повсякденному житті. Міністерство соціальної політики України працює над створенням умов для активного довголіття.
– Ми маємо змінити культуру сприйняття старшого віку. Адже такі люди мають досвід, користуючись яким, вони можуть зробити суттєвий економічний внесок. Наше завдання – допомогти старшим людям за їхнім бажанням якомога довше залишатися на ринку праці, – зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
У межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року Мінсоцполітики працює над підтримкою людей старшого віку через:
-
створення умов роботодавцям для працевлаштування таких співробітників;
-
впровадження навчальних програм;
-
послуги догляду та підтриманого проживання для тих, хто цього потребує, зокрема, людей з інвалідністю та ВПО старшого віку.
За словами Оксани Жолнович, наразі розглядається варіант зменшення податкового навантаження для роботодавців, які мають у штаті працівників старшого віку. Йдеться про часткове звільнення від сплати ЄСВ та зниження ПДФО. Також важливою складовою є перекваліфікація, аби працівники старшого віку могли опанувати нові навички та залишатися конкурентоспроможними.
Для людей старшого віку, які потребують додаткового догляду, з державного бюджету фінансуються соціальні послуги, зокрема підтримане проживання. Ця послуга також доступна і для людей з інвалідністю. Послугою, зокрема, передбачене проживання таких людей в невеликих будинках чи квартирах із підтримкою та допомогою соціального працівника.
Ще один напрям – створення центрів денного догляду, де люди старшого віку зможуть перебувати кілька годин на день. Це дасть змогу рідним працювати, а старшим людям – отримувати щоденну турботу та необхідну увагу без ізоляції від суспільства. Центри стануть альтернативою повному інтернатному догляду у випадках, коли постійне проживання не потрібне.