Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Що потрібно знати про декларування зброї: алгоритм дій

5 грудня 2024 - 19:00

Незадекларовна зброя – прихована небезпека, проте існує чітка процедура декларування вогнепальної зброї. Про цю процедуру повідомив заступник начальника ГУНП в Запорізькій області, полковник поліції Павло Карабута під час брифіНгу в медіацентрі при Запорізькій ОВА.

За інформацією Національної поліції України, приблизно п’ять мільйонів одиниць незадекларованої зброї перебуває в українців від початку повномасштабного вторгнення. Саме тому влада визначила механізм декларування зброї та розпочала відповідну інформаційну кампанію.

Декларування здійснюється протягом дії воєнного стану в Україні громадянами, що досягли 21 року та іноземцями, що мають законні підстави на перебування в країні. Громадяни можуть задекларувати будь-які види стрілецької зброї, крім кулеметів, гранатометів, вибухівки та систем артилерійського озброєння.

– Існує перелік осіб, яким дозвіл на носіння зброї не надається. В першу чергу, це особи, які мають підозру за вчинення особливо тяжкого злочину або перебувають в офіційному розшуку. Також не мають права декларувати зброю особи, які протягом року притягувалися до відповідальності за вчинення домашнього насильства, – розповів Павло Карабута.

Порядок декларування досить простий. Якщо громадянин має незадекларовану зброю чи знайшов зброю невідомого походження, необхідно зателефонувати за номером 102 та повідомити про це. Наступний крок – звернутися зі зброєю до найближчого відділу поліції особисто. Якщо з певних причин громадянин не може туди прийти, то можна викликати мобільну групу. Варто зауважити, що переносити зброю треба приховано.

Зброю можна передати у відділок поліції або залишити собі, попередньо обов’язково задекларувавши. Для внесення в реєстр потрібно надати заяву, паспорт або ID-картку, фотографії розміром 3,5х4,5 см,  витяг про місце реєстрації та ідентифікаційний код.

– Задекларована зброя, відповідно до норм закону, використовується лише для відбиття збройної агресії з боку ворога. Не для самозахисту, не для використання в інших цілях, навіть не для полювання на тварин. Перевозити її у відкритий спосіб дозволено біля лінії бойового зіткнення. В разі порушення правил зберігання і носіння зброї її можуть вилучити, – наголосив посадовець.

В подальшому, коли особа вже задекларувала зброю, необхідно її застрахувати. Середня вартість такого страхування – 105 гривень.

За 10 діб дії нового Закону України «Про декларування зброї» в Запорізькій області 57 осіб вже звернулися до відділень Нацполіції для декларування зброї. 53 одиниці зброї задекларовано, 4 – вилучено за згодою.  

 

Читайте також

Запорізькі медики надають всю необхідну допомогу постраждалим внаслідок російської атаки

Підприємці Запоріжжя та області!

Надаєш послуги з репетиторства – задекларуй доходи

Одна людина загинула, 26 – отримали поранення: ворог учергове атакував Запоріжжя авіабомбами

Збереження репродуктивного здоров’я Захисників та Захисниць України: безкоштовні послуги доступні в Запоріжжі

ОГОЛОШЕННЯ про проведення конкурсу з визначення загальнодержавних проектів, розроблених громадськими об’єднаннями, для виконання яких надається фінансова підтримка для надання соціальних послуг особам з інвалідністю у 2025 році

У Запоріжжі продовжується благоустрій «підземних» шкіл: поруч із однією з них будується спортивний майданчик для дітей

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 552 удари по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1153-го дня війни

Поминальні дні: запорізькі священнослужителі та правоохоронці закликають дотримуватися правил безпеки

Запорізькі школярі, студенти та аспіранти можуть взяти участь в освітньому проєкті Європейського Союзу EU Study Days-2025