Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ремонти та альтернативні джерела живлення: котельня у Дніпровському районі та інтернатний заклад підготувались до зими

30 жовтня 2024 - 12:10

Котельня Дніпровського району та інтернатна установа соціального захисту повністю готові до початку опалювального сезону. Вони обладнані альтернативними джерелами живлення, а заклад соціальної сфери є енергонезалежним від міської мережі. Стан готовності об’єктів перевірив директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталій Литвиненко.

При Запорізькій обласній державній адміністрації продовжує функціонувати робоча група, яка моніторить готовність об’єктів критичної інфраструктури та соцсфери до опалювального сезону. У центрі уваги – котельні концерну «Міські теплові мережі», соціальні установи, заклади охорони здоров’я та освіти. Спільно з членами цієї групи директор Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОДА Віталій Литвиненко відвідав котельню у Дніпровському районі.

– Тепломережа готова до опалювального сезону на 100 %. Були виконані всі заплановані ремонти та усунені всі пошкодження, виявлені під час гідравлічних випробувань, – повідомив в. о. головного інженера філії концерну «МТМ» Олександр Назаренко.

Ця котельня подає тепло в будинки та комунальні установи одного з районів Запоріжжя. Вона обслуговує понад 25 тисяч абонентів. На даному об’єкті є внутрішній генератор потужністю 25 кВт. У разі відсутності електроенергії він живитиме теплову мережу, щоб у ній зберігався тиск.

– Очікуємо на постачання когенераційної установки на цю котельню до кінця року. Вона буде потужністю 2,5 МВт. Завдяки їй можна буде подавати теплоносій до квартир мешканців міста. Майданчик під когенераційну установку вже забетонований, – зауважив директор Департаменту ЖКГ та будівництва ЗОДА Віталій Литвиненко.

До зими готова й інтернатний заклад соціального захисту. В інтернаті перебувають особи з інвалідністю та психо-неврологічними захворюваннями старше 18 років. В установі на постійній основі проживає 135 підопічних, із яких 64 – недієздатні.

– Ми маємо газову котельню потужністю 570 кВт, що опалює тільки наш заклад. Були проведені поточні ремонти котлів, трубопроводів, даху, насосу, замінені труби водопостачання. Тобто ми готові розпочати опалювальний сезон, – зауважила керівниця інтернату пані Людмила.

Заклад має також альтернативні джерела живлення. Зокрема, три дизельних генератори на 20, 30 та 60 кВт і два бензинових – по 7 кВт. Найбільший за потужністю генератор буде живити головний корпус інтернатного закладу в разі відсутності електропостачання. Інші – будуть надавати електроенергію для котельні або перебуватимуть у резерві.

– Якщо будуть якісь надзвичайні ситуації, наприклад блекаут, ця установа буде зі світлом та теплом. Тобто об’єкти, які ми сьогодні перевірили, готові технічно та забезпечені альтернативними джерелами електроенергії, – підсумував Віталій Литвиненко.


 

Читайте також

«Врятувати від забуття»: конкурс для молоді, яка хоче дослідити українську історію

Нові вимоги до публічних закупівель: прозорість будівництва за законом № 3988

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 31.10.2024

Впродовж доби окупанти завдали 384 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Запорізька міська рада закликала міста-побратими підтримати План Перемоги України

Як отримати пенсію ВПО, біженцям та людям з ТОТ: роз’яснення від Пенсійного фонду

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 980-го дня війни

Українців запрошують поділитися своєю історією стійкості

Новоолександрівська громада Запорізької області отримала пожежну машину від благодійників

Доступні кредити «5-7-9%»: як і для кого працює державна програма

За матеріалами СБУ заочно засуджено двох зрадниць, які впроваджують стандарти освіти рф в окупованому Бердянську

Відновлення пошкодженого будинку по Зестафонській, 10: додаткові кошти для завершення ремонту