Сьогодні, у Всесвітній день донорства та трансплантації органів, ми ділимося історією Артема із Запоріжжя. Хлопець отримав другий шанс на життя завдяки трансплантації нирки. Операцію провели в одній із місцевих лікарень.
Артем з дитинства боровся з хронічною нирковою недостатністю і був змушений проходити гемодіаліз. По чотири години тричі на тиждень попри повітряні тривоги та обстріли хлопець вимушено перебував у медзакладі. У його випадку це був єдиний шанс продовжити життя.
– Коли стоїть вибір – операція чи діаліз, пересадка – це завжди порятунок. Людина отримує більшу мобільність. Тепер мій син може зустрічатися з друзями, займатися улюбленою справою. Звичайно, потрібно приймати ліки, але це набагато легше, ніж їхати через все місто в лікарню. В умовах війни не знаєш, що буде завтра… А ти прив'язаний до медзакладу. Адже пропуск гемодіалізу – це, по суті, смерть, – поділилася мати пацієнта пані Тетяна.
Хлопцю провели трансплантацію нирки від загиблого донора. Його близькі прийняли важке, але вольове рішення – дали згоду на пересадку органів.
– У Артема була важка ситуація з функцією нирок, він знаходився на терапії – гемодіалізі. Так сталося, що з'явився донор, органи якого за результатами аналізів підходили нашому пацієнту. На щастя, діти донора дали згоду на забір органів. Одну з нирок ми пересадили Артему, – прокоментував завідувач відділення трансплантації та нефрології Євген Іванович.
Трансплантація подарувала Артему шанс на нове, повноцінне життя. Хлопець повністю відмовився від гемодіалізу і хоче втілити у життя заповітну мрію.
– Вже цієї зими я планую поїхати до Швейцарії та піднятися в гори, – поділився Артем, не стримуючи емоцій.
Сьогодні донорство – це шанс на життя для тих, хто його втрачає. Стати донором може кожен охочий. Для цього необхідно подати прижиттєву заяву на посмертне донорство. Зробити це можна, звернувшись до місцевого Центру трансплантології.