Повернення евакуйованих дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в Україну в сімейні форми виховання. Це питання обговорив заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін з керівницею проєктів захисту дітей Представництва ЮНІСЕФ в Україні Ван Чі Фам. До розробки плану дій долучились представники профільних управлінь ЗОДА та спеціалісти із захисту дітей ЮНІСЕФ.
Після початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну заклади інституційного догляду та виховання дітей були евакуйовані за кордон. Наразі в Польщі, Німеччині, Італії та Нідерландах перебуває 261 дитина із Запорізької області.
– Через безпекову ситуацію школи-інтернати, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та дитячі будинки не можуть розміщуватися на території Запорізької області. Наші заклади переміщені за кордон або в більш безпечні регіони України, – повідомив заступник голови ЗОДА Михайло Семікін.
Повертати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які були евакуйовані за кордон, планують виключно в сімейні форми виховання. Зокрема, до прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, усиновлювачів. Для цього потрібно створити відповідні умови для людей, які бажають взяти дитину в родину, та популяризувати сімейні форми виховання серед жителів Запорізького регіону. Для кожної евакуйованої за кордон дитини створять індивідуальний план повернення.
– Потрібно підтримувати й супроводжувати більшу кількість сімейних форм виховання. Ми розуміємо, що для цього прийомні батьки із Запорізької області потребують не тільки матеріальної допомоги, а й навчання. Також слід працювати над тим, щоб нові сімʼї були сталими, – зауважила представниця ЮНІСЕФ в Україні Ван Чі Фам.
Дитячий фонд ООН створить додаткові умови для дітей із спеціальними потребами або з інвалідністю в Запорізькій області. Окрема увага приділятиметься сімʼям, що опинилися в складних життєвих обставинах. Завдяки глобальній роботі з їх підтримки планують зменшити кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування.
– Наша єдина мета – щоб кожна дитина мала свою сім’ю. Ми повинні діяти виключно в найкращих інтересах дітей, – підсумував Михайло Семікін.