Запорізька область завершила необхідні роботи з підготовки до осінньо-зимового періоду. Про це голова Запорізької ОДА Іван Федоров повідомив під час брифінгу.
Хоча всі етапи виконані на 100 %, систематичні обстріли зі сторони рф можуть призвести до перебоїв з електропостачанням. Обласна влада активно вживає заходів для підтримки критичної інфраструктури, аби мешканці регіону мали тепло та воду в опалювальний період.
На сьогоднішній день завершено тендерну процедуру закупівлі дизельних генераторів для КП «Водоканал». Найближчим часом очікується постачання та підключення обладнання. Об’єкти критичної інфраструктури матимуть додаткове резервне живлення.
– Перерва в постачанні електроенергії на території Запорізької області може бути більше, ніж 8 годин. Через цей час генератори мають зупинити, перезаправити і провести їхній технічний огляд. Тому передбачаються дублюючі генератори для КП «Водоканал». Японське агентство міжнародного співробітництва «JICA» надасть генератори для двох основних підйомних станцій ДВС-1 та ДВС-2. Це найпотужніші водозабори у м. Запоріжжя, які виробляють до 99% питної води на підконтрольній території України. Також оголошено тендерну процедуру на придбання частотних перетворювачів, – зазначив Іван Федоров.
Що стосується теплопостачання, ситуація значно складніша. На котельнях у м. Запоріжжя визначено 13 об'єктів теплопостачання. Там встановлять когенераційні установки. Вже закінчуються всі тендерні процедури з постачання обладнання загальною потужністю майже 30 МВт. Частина установок надійде в Запоріжжя найближчим часом. UNICEF також підписав контракт на постачання ще однієї когенераційної установки. Вона буде живити Запорізький обласний перинатальний центр.
– Дякуємо нашим партнерам – UNICEF – за те, що фінансують три когенераційні установки по 2,5 МВт. Ще три когенераційні установки будуть поставлені урядом Нідерландів концерну «Міські теплові мережі». В планах – закупівля ще восьми когенераційних установок. Наразі завершується тендерна процедура за фінансування уряду Данії та інших донорів Європейського Союзу. Строк постачання – протягом наступних 60 днів після визначення переможця. Також від уряду Німеччини отримано три великі генератори по 900 кВт. Вони будуть живити теплові пункти міських теплових мереж, – зазначив Іван Федоров.
Ще один виклик – живлення будинків ОСББ, які мають дахові газові котельні. Їх планують від’єднувати від електропостачання виключно в критичних ситуаціях. Додатково за рахунок матеріального резерву та міжнародних донорів таким ОСББ нададуть генератори. Це дозволить подавати тепло в оселі за відсутності електроенергії.
Резервними генераторами забезпечені і всі медзаклади Запоріжжя та області. Крім цього, за підтримки міжнародних донорів на базі медустанов встановлено 15 модульних котелень, які забезпечать теплопостачання в лікарнях. Наразі закінчуються пусконалагоджувальні роботи.
9 котелень передали і прифронтовим громадам Запорізької області. За рахунок обласного бюджету буде надано субвенцію на встановлення та введення в експлуатацію обладнання до кінця року.