Розширення ліцензування професій, реструктуризація та оновлення матеріальної бази та багато іншого. Стратегію розвитку одного з закладів професійно-технічної освіти на 2025-2027 роки обговорили на профільній нараді разом з представниками провідних підприємств регіону.
– У нас в закладі створено всі умови для реалізації професійного потенціалу кожного вихованця. Завдяки невпинному розвитку освітньо-професійних програм у нас, попри війну, зростає кількість студентів. Активно залучаємо й школярів до профорієнтаційних заходів, – розповів директор закладу Володимир Полухін.
Завдяки дуальній формі навчання, учні профтехів не тільки знають теорію, але й отримують практичні навички на провідних підприємствах регіону. Після цього молодим фахівцям нерідко пропонують працевлаштуватися на вакантні посади, адже вони вже довели свою кваліфікацію. Представники металургійних підприємств регіону наголосили на дефіциті вузькопрофільних спеціалістів та готовності подальшої співпраці для підготовки нових кадрів.
– Промислові підприємства завжди були базовими для економіки регіону. Зараз їх роль зросла ще більше. Війна не назавжди, і після перемоги країна потребуватиме металу для відбудови зруйнованої інфраструктури. Ми маємо бути готовими виробляти цей метал у достатній кількості, проте зробити це без фахівців неможливо. Вже зараз ми відчуваємо жорсткий кадровий голод, і одним із дієвих інструментів поліпшення ситуації має бути саме підготовка фахівців-промисловців, в нашому випадку металургів-технологів та ремонтників. Ми давно співпрацюємо у питаннях підготовки та адаптації молоді на підприємстві і відкриті для спільнодії у цьому напрямку, – зауважив начальник управління підбору кадрів, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш.
Стратегія розвитку закладів професійно-технічної освіти – важлива частина подальшого розвитку регіону. Роботодавці активно висувають свої пропозиції щодо нових напрямків співпраці. Серед них – залучення потужностей місцевих підприємств як бази для практики.
– Ми вже зараз маємо орієнтуватися на професії, які будуть потрібні у найближчі роки. Особливо це стосується сучасних технологій. Слід враховувати запит на розробку нових професійних програм від підприємств. На розробку нових навчальних програм та фактичну підготовку молодих спеціалістів потрібен час. Саме для цього ми затверджуємо програми розвитку, які допоможуть зробити наші навчальні заклади кращими, а також задовольнити потребу роботодавців у кваліфікованих робітниках, – підсумувала директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна.