У Запорізькій області понад 46 тисяч школярів матимуть змогу навчатись очно у змішаному форматі. Про результати підготовки до нового навчального року розповіла директорка Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Людмила Бухаріна під час брифінгу в медіацентрі ЗОВА.
З березня 2024 року в Запорізькому регіоні почали трансформувати систему освіти відповідно до викликів воєнного часу. Були розроблені три освітні моделі для різних категорій учнів. Діти, які перебувають на підконтрольній Україні території, ходитимуть до школи в очно-змішаному форматі. 122 школи на території Запорізької області мають облаштовані укриття, де навчатимуться понад 46 тисяч учнів.
– Навчання буде проходити виключно в укриттях. Воно може бути організоване по змінах або графіках. Школярі, можливо, не кожен день матимуть змогу ходити до школи. Але, як мінімум, вони будуть залучені до освітнього процесу, будуть бачити вчителя, будуть спілкуватися між собою, – зауважила директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна.
За словами посадовиці, дистанційний формат залишається для тих шкіл, де неможливо створити безпечне освітнє середовище. Дистанційно працюватимуть і заклади освіти, що переїхали до Запоріжжя з тимчасово окупованих територій та не мають власних приміщень. Дітям, які перебувають за кордоном та навчаються там у місцевих школах, дистанційно викладатимуть предмети з українознавчим компонентом. Для 20 тисяч учнів на тимчасово окупованих територіях передбачений педагогічний патронаж.
Крім того, в Запоріжжі планують відкрити 71 дитячий садочок в змішаному форматі. Чотири тисячі вихованців старшої вікової групи відвідуватимуть дошкільні заклади не більше трьох годин на день.
– Не всі дитячі садочки мають власне укриття. Половина з них користуватимуться укриттями в закладах освіти, бібліотеках, що знаходяться поруч, – повідомила Людмила Бухаріна.
Також у змішаному форматі запрацюють усі 18 запорізьких професійно-технічних навчальних закладів. Вони охоплюють 10 тисяч студентів. 12 коледжів із 30, що є на території області, розпочнуть очне навчання. Решта працюватиме дистанційно, оскільки в них не створені безпечні умови для освітнього процесу.
До 1 вересня 2024 року було проведено опитування серед усіх учасників освітнього процесу: батьків, вчителів, керівників шкіл. 25 тисяч батьків школярів долучились до опитування. Майже 52 % із них відповіли, що для своєї дитини вони обрали очну освіту в змішаному форматі. Також 88 % керівників закладів освіти підтримали очне навчання.
– Після початку навчального року ми продовжимо аналізувати ситуацію. Будемо дивитись, наскільки діти та батьки задоволені організацією очного навчального процесу. Ми і надалі будемо розвивати та оновлювати освіту в регіоні, – підсумувала Людмила Бухаріна.