Жнива в Запорізькому районі – в розпалі. Наразі триває збір ранніх культур, зокрема ріпака. Прогнози на врожай голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив з фермерами під час виїзної наради в Михайло-Лукашівській громаді.
На території Михайло-Лукашівської територіальної громади знаходяться майже 80 фермерських господарств. Це дійсно соціально відповідальний бізнес.
– Податки, які надходять від сільгоспвиробників, ми використовуємо для розвитку громади. Але наші фермери багато допомагають громаді ще й за покликом душі, – розповіла голова Михайло-Лукашівської сільської ради Олена Байдукова.
На одному з полів працює комбайн – триває збір ріпака. За словами фермера, цьогоріч під цю культуру він виділив 100 гектарів.
– Ми вирощуємо озимі пшеницю та ячмінь і соняшник. Ріпак – нова для нас культура. На жаль, весняні заморозки, обмаль вологи та аномальна спека завадили нам зібрати великий врожай. Прогнозуємо врожайність по ріпаку на рівні 9-20 центнерів з гектара, – розповів Володимир Шевчук, голова фермерського господарства.
Жнива в господарстві розпочалися в середині червня. Озимий ячмінь та пшеницю тут вже скосили. Збір ріпака – на фінішній прямій. Найбільша проблема для фермерів на сьогодні не коливання цін, а нестача робочих рук.
– Жнива тривають. Хоча в цьому році сезон надскладний – через погодні умови, наближеність до лінії фронту та небезпеку обстрілів. Для того, щоб зібрати врожай, велика кількість людей має бути заброньованою. На жаль, згідно із законодавством ми цього зробити не можемо. Дякую фермерам, що розуміють це, вони – справжні герої. Впевнений, що завдяки роботі наших аграріїв Запорізька область точно буде з хлібом, – підсумував Іван Федоров.
До війни в Запорізькій області площа ріллі складала 1,88 мільйона гектарів. На сьогодні на підконтрольній Україні території залишилося лише 380 тисяч гектарів сільгоспугідь. Частина з них – на лінії розмежування або під постійними обстрілами. Наразі аграрії області зібрали понад 50 % ранніх зернових та 90 % ріпака. Прогнози на врожай обнадійливі – 320 тисяч тонн пшениці, з них 190 тисяч тонн продовольчого зерна.