Керівники закладів освіти та педагоги обговорили тенденції діджиталізації та обмінялися досвідом впровадження сучасних технологій на форумі «Стратегічна сесія освітньої галузі Запорізької області».
В одному з незламних хабів Запоріжжя збираються вчителі та керівники навчальних закладів. Знайомляться, спілкуються, вивчають матеріали форуму. Серед учасників – директорка Василівського ліцею «Сузір’я» Анжела Позднякова. Заклад пишається своїм випускником – віцепрем’єрміністром – міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим. І учні, і педагоги ліцею активно застосовують новітні технології.
– В нашому колективі працюють люди різного віку: і молодь, і більш досвідчені педагоги. Всі мої колеги розуміють, що цифрові технології – це майбутнє освітньої сфери, тому пройшли курси з цифровізації. Ми активно працюємо з платформою «Дія. Освіта» та порталом «Нові знання». Віднедавна почали використовувати штучний інтелект, – розповіла керівниця ліцею.
Учасники форуму обговорили розвиток освітніх програм та оновлення технічної бази навчальних закладів, зокрема провадження цифрового документообігу в освітній сфері. Саме цій темі був присвячений виступ директора Красносільського ліцею Володимирецької селищної ради Валерія Дуляницького.
– Останній рік ми працюємо, не використовуючи паперові журнали. Натомість долучилися до цифрової освітньої платформи «Eddy». Всі мої колеги відчули переваги впровадження цифрового документообігу. З електронним журналом зручно працювати з будь-якого гаджету. Табелі успішності, свідоцтва про освіту та інші документи також генеруються в системі і відповідають вимогам Міністерства освіти. Розробники платформи завжди надають технічну підтримку, оновлюють та покращують дизайн, – розповів керівник ліцею.
За словами заступника голови Запорізької ОДА Євгена Мироненка, війна внесла свої корективи в роботу освітньої галузі, проте не зупинила прагнення до розвитку. Попри виклики, Запорізька область активно рухається шляхом цифрової трансформації, і освіта – це один з ключових напрямків. Зокрема, протягом року в області відкрилося 10 цифрових освітніх центрів. В них діти можуть навчатися і розвивати свої навички.
– Цифровізація освіти – це потреба часу. Забезпечення надійного і швидкісного інтернет-зв'язку в навчальних закладах, створення нових цифрових програм, навчання педагогів та учнів основам цифрової грамотності – актуальні завдання для освітньої галузі Запорізької області. Тож попереду у нас ще багато роботи, – підсумував Євген Мироненко.