Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Головне – не тільки знайти людину, а й не зашкодити їй»: що робити, якщо рідні зникли безвісти

3 червня 2024 - 17:00

Втратили контакт із рідними на тимчасово окупованих територіях? Понад тиждень військовослужбовець не виходить на зв’язок? Хтось зі знайомих потрапив у полон? Як діяти, коли стикнулися з такими проблемами розповіла головна спеціалістка Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС України Олена Орєшкіна під час брифінгу в Медіацентрі при ОВА.

- З 2014 року почастішали випадки зникнення людей. З початку повномасштабного вторгнення ситуація тільки погіршилася, – повідомила Олена Орєшкіна.

Зі слів посадовиці, рідні не завжди розуміють, як діяти, куди звертатися, де знайти важливу інформацію. Перш за все, при зникненні людини слід подати відповідну заяву до поліції. Зробити це може будь-хто, але бажано звернутися близьким родичам, аби одразу ж здійснити забір зразка ДНК. 

З початку повномасштабного вторгнення переважна більшість зниклих безвісти – військові. 

 - Якщо з військовослужбовцем немає зв’язку понад 5 днів, рідні можуть подати заяву до найближчого ТЦК, який зв’яжеться з військовою частиною, – зазначила посадовиця.

Для отримання статусу особи, яка зникла за особливих обставин, необхідно внести інформацію про неї до Реєстру, заповнивши анкету на сайті МВС. Отримавши витяг, рідні зможуть оформити пільги та інші соціальні гарантії, які надає держава.

Наступний крок – звернення до Національного інформаційного бюро з питань військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб за телефоном 16-48. Саме ця структура однією з перших отримує підтвердження про полон. Звернутися може будь-хто, але надають інформацію про людину виключно родичам.

Подавати інформацію про зниклу особу можна не тільки в державні структури, але й в організації – Міжнародний комітет Червоного Хреста, ООН.

- Слід пам’ятати про інформаційну безпеку. Головне – не тільки знайти людину, а й не зашкодити їй, якщо вона в полоні. Тож не поспішайте розміщувати інформацію про зниклого безвісти у відкритому доступі, – наголосила посадовиця.

Олена Орєшкіна підкреслила – прибрати розміщену інформацію надзвичайно складно, а інколи це навіть шкодить зниклій особі. Нерідко зустрічаються й випадки шахрайства – родинам дзвонять зловмисники та намагаються виманити кошти.

В Запоріжжі працює Центр з питань осіб зниклих за особливих обставин. Звернутися можна за телефоном: +380954504186. Також працює Представництво Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин +380684465809.

Читайте також

Підвищення обізнаності ВПО: стартує серія правопросвітницьких онлайн-заходів

«Сила – в стійкості»: в умовах війни запорізьке підприємство продовжує виробництво сівалок за інноваційною системою

Кому потрібно звернутися до Пенсійного фонду для призначення субсидії на опалювальний сезон?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.10.2024

Впродовж доби окупанти завдали 383 удари по 13 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.10.2024

Впродовж доби окупанти завдали 396 ударів по 7 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 955-го дня війни

Не просто професія, а поклик душі: в Запоріжжі привітали освітян з Днем працівників освіти та нагородили найкращих педагогів

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 05.10.2024

Впродовж доби окупанти завдали 400 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 954-го дня війни