Понад 250 учасників об’єднала Запорізька платформа співпраці та розвитку 2024. Її ініціював голова ЗОДА Іван Федоров. Задача платформи – об’єднати зусилля з відновлення та зміцнення регіону. Кожен з учасників – професіонал у своїй сфері і прийшов на захід, щоб поділитися досвідом подолання проблем або власними напрацюваннями.
– Сьогодні у нас працюють окремі печі – забезпечуємо промисловість потрібними сплавами. Частково завантажуємо наш персонал. Людей не скорочуємо, підтримуємо. Я дякую уряду, обласній адміністрації і міській раді за те, що вони знаходять можливість для забезпечення життя людей, – сказав Павло Кравченко, голова правління Запорізького феросплавного заводу.
Серед учасників Запорізької платформи співпраці та розвитку 2024 і представники місцевих органів влади. Вони розраховують знайти тут партнерів для реалізації своїх проєктів, націлених на майбутнє.
– Ми очікуємо, що наша громада буде звільнена. І те, що напрацюємо зараз тут, ми все заберемо з собою: всі здобутки та матеріальні цінності. Тому дуже очікуємо на подальшу співпрацю з фондами, громадами та іншими інституціями, – поділився Пологівський міський голова Юрій Коноваленко.
До майбутнього відновлення держави та регіону готові долучитися і ветерани.
– Хто стоїть в строю на передових рубежах? Це підприємці, айтішники, інженери, будівельники. Необхідно цей потенціал використовувати. Це допоможе реінтеграції ветеранів та ветеранок в цивільне життя, – впевнений Михайло Пирог, голова Запорізької обласної спілки ветеранів.
Війна спричинила безліч екологічних проблем. Тож екоактивісти наголошують на необхідності захисту довкілля і використання відновлювальних джерел енергії.
– Для Запоріжжя важливим є зелене відновлення. Потрібно слідувати європейським директивам, європейським підходам до доброго врядування. І саме такі платформи, які допомагають співпраці між громадськістю, органами місцевого самоврядування, державними інституціями, науковцями, дають можливість нам усім згуртуватися для подолання викликів. Тому я тут і сподіваюся на співпрацю, – так пояснила свою участь у роботі платформи Тетяна Жавжарова, голова ГО «Екосенс», координаторка Ради відновлення Запоріжжя.
Культурне відродження – одна з тем, що активно обговорювалися на Запорізькій платформі співпраці та розвитку 2024.
– Такі заходи допомагають синхронізуватися людям, які працюють окремо один від одного, але в спільному векторі. І це знайомство, зустріч обличчями, розуміння того, що ти не один, що нас багато, по-перше, надихає, по-друге, створює можливість нетворкінга, тобто мереж співпраці, – сказав Микола Сєрга, керівник «Культурного десанту».
Загальне враження всіх учасників від роботи платформи сформулював Олександр Чанчиков, директор фармацевтичної фабрики «Віола».
– Я почув план дій, який нове керівництво області та міста презентувало. Конкретні дії, конкретні цифри, конкретні плани. В бізнесі це називають КРІ. Це дуже добре. Ми зможемо відслідковувати результати у майбутньому. І це дуже круто, – відзначив підприємець.
Учасники платформи вважають, що формат для спілкування вибрано вдалий. А значить – будуть і конкретні результати!