Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Отримав важке поранення, але планує повернутися на передову – історія військовослужбовця Сергія Лаврика

17 квітня 2024 - 17:00

Сергій Лаврик з позивним «Професор» – захисник України, оператор протитанкового ракетного комплексу. До лютого 2022 року займався підприємницькою та волонтерською діяльністю. Початок повномасштабного вторгнення застав у Запоріжжі. Каже, побачив над домом штурмові літаки й зрозумів, що настав час захищати рідну землю, і добровольцем приєднався до Збройних Сил України. За час перебування на фронті побував у «гарячих» точках на Донецькому напрямку.   

Службу у протитанковому артилерійському дивізіоні захисник із позивним «Професор»  пригадує з посмішкою та безліччю історій:

– Займалися відстрілюванням танків. Спочатку підносив снаряди, бо досвіду ще не було, починав саме з цього. Уже в кінці березня й на початку квітня нам привезли перший «Джавелін». В мене з’явилося бажання його освоїти, – ділиться військовослужбовець. 

Про першу знищену ворожу техніку Сергій розповідає емоційно:

– Це було хітово, емоцій була купа. Спостерігали, відслідковували. Спитали у керівництва. Отримали відповідь, що це не наші, ворог іде. Якщо є можливість – знищуйте. Ми й зробили це! Всі думали, попаде чи не попаде – влучили! Емоцій безліч, потім нам підтвердили, що знищили. Згодом пішло по накатаній. А третій на моєму рахунку танк був розпіарений російськими політиками та армією, як «техніка, яку неможливо знищити» – це Т-90М «Прорыв». Можу сказати, що вибухають і літають добре. Двотонна башта летіла секунд 7 у повітрі, – розповідає Сергій. 

Через два дні після знищення чергового ворожого танку, по позиціях де перебував «Професор» прилетів снаряд.  

– Були на відкритій ділянці. Побратим став «200», а я «300». Ми перезаряджали автомати й прилетіло. Відчув щось тепле. Болю не було, просто тепло. Згодом, на свій страх і ризик, я вирішив заткнути поранення пальцем і зняв турнікет, аби не ампутували кінцівку. Тримав рукою місце поранення, – розказує військовий.

Зараз військовослужбовець проходить реабілітацію. У найближчому майбутньому бачить себе у Збройних силах України та зазначає, що хоче бути інструктором для хлопців, або виконувати бойові завдання, на які не вплинуть фізичні обмеження.

Сергій наголошує, що неможна недооцінювати ворога. Так само як і ми, вони враховують свої помилки, змінюють тактику.

– Говорити, що росіяни або «днрівці» дурні – не можна ні в якому разі. Вони знали, куди можна під’їхати, куди не можна, звідки можна стріляти, а звідкіля ні. Але навіть не зважаючи на це, Україна вистоїть та переможе, – підсумував Сергій.


Читайте також

«Мрій та Досягай»: стартувала реєстрація на освітню програму для жінок-підприємиць

Увага! Планові вибухові роботи!

Активуйте свою безпеку: в Україні триває Тиждень цифрової грамотності

Від чого залежить якість мобільного зв’язку – дивіться у другому випуску проєкту Мінцифри «Що по зв’язку?»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 288 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Багатоповерхівки Запоріжжя заживляють завдяки потужним генераторам: пілотний проєкт проти чергових ворожих атак

«Україна – країна нескорених»: у Запоріжжі відзначили День Гідності та Свободи й провели панельну дискусію

Перегляд документального фільму та тематичний квіз: запорізька молодь відзначила День Гідності та Свободи

Джерела електрогенерації, обладнання для медзакладів та ДСНС: голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив потреби регіону з представниками Європейської Комісії

Додаткова генерація та модульні будинки для переселенців: потреби прифронтового регіону голова Запорізької ОДА Іван Федоров обговорив із представниками ООН

Прифронтова Запорізька область отримала від Дірект Реліф та БО «Благодійний фонд Євгена Пивоварова» інтегровані системи зберігання та передачі енергії