Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Повідомляйте про сексуальне насильство над дітьми онлайн: портал StopCrime

4 березня 2024 - 16:15

В Україні діє перший портал повідомлень про матеріали, пов’язані із сексуальним насильством над дітьми в мережі, — StopCrime. 

Повідомити про можливий злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті можна за посиланням: https://stopcrime.ua/net-crime 

«Ми співпрацюємо з європейськими партнерами, щоб створити безпечний простір для дітей у цифровому середовищі. Портал онлайн-звернень StopCrime — це нова можливість захистити права громадян в інтернеті, яка доступна в більшості країн ЄС і тепер реалізована в Україні. Розвиток таких гарячих ліній передбачений, зокрема, Європейською стратегією кращого інтернету для дітей», —  зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції. 

Надіслане повідомлення може бути анонімними. Головне — надати посилання, де розміщено контент. Для подальшого розслідування та блокування такого контенту громадська організація «Магнолія», як член Міжнародної мережі, збиратиме, аналізуватиме та передаватиме його до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол. 

«Запуск StopCrime — це важливий крок для захисту дітей та формування безпечного кіберпростору. На цьому порталі люди можуть залишити повідомлення про факти сексуального насильства над дітьми в інтернеті та дізнатися більше про онлайн-безпеку. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників», — зазначив начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

Громадська організація «Магнолія» відповідає за функціонування та обробку онлайн-звернень та сприятиме документуванню й розслідуванню злочинів, учинених щодо дітей. Вона також є членом міжнародної мережі гарячих ліній повідомлення про сексуальне насильство над дітьми онлайн — INHOPE. Мінцифра почала консультації з INHOPE ще до початку повномасштабного вторгнення.

«Сексуальне насильство над дитиною в інтернеті — це окремий вид злочину, який не має кордонів, і протидіяти цій злочинності можливо тільки в тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом кіберполіції Національної поліції України. ВГО «Магнолія» дуже вдячна нашим партнерам, які попри повномасштабну війну та чимало викликів, пов’язаних із нею, посприяли доєднанню гарячої лінії до мережі INHOPE у рекордно швидкий термін», — повідомляє Євгенія Ткаченко, Президент громадської організації «Магнолія».

Детально ознайомитися з інформацією про безпеку в інтернеті можна на платформі Дія.Освіта: https://osvita.diia.gov.ua/catalog/topic/online-security

Проєкт StopCrime створено громадською організацією «Магнолія» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Дія.Освіта та Департаменту кіберполіції Національної поліції України для протидії насильству щодо дитини та сприяння розслідуванню таких злочинів.

 

За матеріалами Мінцифри

Читайте також

Регіональне штабне тренування: готовність до надзвичайних ситуацій за несприятливих умов зимового періоду

В Запорізькій області мобільний аптечний пункт доставлятиме ліки у віддалені населені пункти

На одній із «підземних» шкіл Запоріжжя будівельні роботи вже на фінальній стадії

У Запоріжжі відбулися громадські обговорення щодо «Профільної» реформи старшої школи

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1008-го дня війни

Підвищення ефективності публічних закупівель: розпорядники бюджетних коштів Запоріжжя та області пройшли навчання

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.11.2024

61-річна жінка та чоловіки 29 й 58 років поранені внаслідок російських атак по Василівському району.

Утеплення фасадів, штукатурення стін, облаштування мереж опалення: у Запоріжжі продовжують відновлювати багатоповерхівку після ворожого удару

Доступність допомоги для постраждалих від насильства в Україні: соціальне опитування

Уряд ухвалив дорожню карту реформування системи догляду і підтримки дітей в Україні до 2028 року

Які є пільги для учасників бойових дій та як їх отримати?