Державна служба зайнятості реалізовує експериментальний проєкт з організації професійного навчання учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни.
Таке навчання здійснюється шляхом первинної підготовки за професією, також є можливість опанувати іншу професію (перепідготовка) або підвищити кваліфікацію за професією, яку вже має особа. Навчання може здійснюватися як за очною (денною, вечірньою), так і дистанційною, дуальною формами. Строк навчання до 6 місяців.
Як це працює?
Громадяни з поміж учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни для проходження навчання мають:
- Обрати професію, програму з переліку ліцензованих професій та освітніх програм.
Докладніше про Реєстр освітніх програм для організації навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни - Визначити заклад професійної освіти Державної служби зайнятості.
-
Подати заяву до центру зайнятості заяву особисто в паперовій або електронній формі, а також пред’явити:
-
паспорт громадянина України;
-
посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
-
документ про освіту, або дублікат такого документу;
-
ідентифікаційний код;
-
особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.
Подати онлайн-заяву на проходження навчання можна за посиланням.
Крім того зауважимо, служба зайнятості компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та забезпечує місцем проживання на період навчання.
Після успішного завершення результатом професійного навчання є здобуття повної або часткової професійної кваліфікації з отриманням свідоцтва про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації.
Додаткову інформацію щодо професійного навчання можна отримати у Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або на Телеграм.
За матеріалами Запорізького обласного центру зайнятості