Забезпечення населення регіону твердим паливом та порядок його розподілу обговорили під час зустрічі керівництва Запорізької ОДА з представниками міжнародних організацій.
Відповідно до інформації органів місцевого самоврядування, такої матеріальної підтримки потребує близько 20 тисяч домогосподарств. Пріоритетними є 7 прифронтових громад Пологівського та Василівського районів. Учасники зустрічі зазначили, що допомога буде надаватися як в натуральній, так і в грошовій формі.
Перший заступник голови ОДА Руслан Мовчан звернув увагу на порядок формування списків громадян. Посадовець наголосив, що органи місцевого самоврядування мають посилити співпрацю з міжнародними організаціями для ведення обліку потреб за кількістю домогосподарств, а не осіб. Це допоможе уникнути дублювання отримання допомоги. Міжнародні партнери визначають Запорізький район кінцевим пунктом доставлення твердого палива. Водночас підтримки потребують саме жителі громад на лінії вогню.
-
Разом маємо відпрацювати єдиний алгоритм цільового використання отриманих коштів, а також створити чергу, за якою жителі будуть отримувати допомогу. Так, перевага надається вразливим категоріям населення - особам з інвалідністю, багатодітним родинам, літнім людям тощо. Для розв’язання низки проблемних питань просимо поділитись досвідом роботи в інших регіонах та розглянути можливість створення резерву матеріалів, - додав Руслан Мовчан.
Як зазначають в Управлінні зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА, на цей час найбільші донори у наданні твердого палива для Запорізької області є Міжнародна організація міграції та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Представники УВКБ ООН також наголосили, що окрім грошової підтримки на закупівлю твердого палива, громадяни зможуть отримати теплі речі та непродовольчі товари.
Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності