В офіційному Медіацентрі при ОДА відбувся спільний брифінг заступника голови обласної державної адміністрації Євгена Мироненка з начальником управління запобігання надзвичайних ситуацій ГУ ДСНС України в Запорізькій області Євгеном Водоп’яном та т.в.о. начальника сектора взаємодії з громадами УПД ГУНП в Запорізькій області Олександром Чудновським щодо убезпечення життєдіяльності регіону.
Спільно з ДСНС та ГУ НП в Запорізькому регіоні обласною військовою адміністрацією підготовлено план реалізації низки заходів в громадах. З огляду на ситуацію, наразі робота проводиться лише в Запорізькому районі. Так, ОДА розроблено чек-лист з переліком 29 компонентів, які визначають ступінь безпечного середовища. Євген Мироненко зазначив, що органи державної влади працюють за п'ятьма основними напрямками, які стануть фундаментом безпечного середовища:
-
присутність поліцейського в громаді/наявність поліцейської станції;
-
пожежно-рятувальні загони на території;
-
сучасна система оповіщення;
-
наявність всього спектру безпекових заходів в приміщеннях, де надаються публічні послуги (заклади освіти, культура, медицини, соціальні та адміністративні центри);
-
впровадження “Менеджера безпеки” - відокремленого структурного підрозділу в системі управління громад, який би відповідав за напрямки пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, а також публічного порядку.
Заступник очільника ОДА зазначив, що наразі є потреба у створенні 9 поліцейських станцій в 6 громадах області. Ініціаторами мають виступати органи місцевого самоврядування. Також планується побудувати Центри безпеки, в яких можуть розміщуватися одразу декілька екстрених служб, зокрема у Широківській, Матвіївській, Михайло-Лукашівській громадах.
Крім цього, до 1 січня 2024 року планується проведення організаційно-штатних змін щодо створення відділів або секторів з питань забезпечення безпекового середовища, залежно від кількості населення, яке мешкає в територіальній громаді.
-
Як зазначив Президент України, розподіл коштів з місцевих бюджетів має відбуватися відповідно до потреб. Наш пріоритет наразі - допомога воїнам та убезпечення цивільного населення. Зараз ми зосереджуємося на створенні проєктів та підрахунку кількості необхідних ресурсів. Сподіваємось на підтримку центральних органів виконавчої влади та наших міжнародних партнерів, - зазначив Євген Мироненко.
Також, на території деяких ТГ впроваджується проєкт «Поліцейський офіцер громади». Його головне завдання - запобігати вчиненню правопорушень, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, орієнтуватися на потреби місцевого населення та підтримувати постійний контакт з мешканцями.
Департамент внутрішньої політики та інформаційної діяльності