Обміління р. Дніпро, загибель водних біоресурсів, погіршенні санітарного стану річки та інше - такі негативні наслідки спостерігають жителі Запорізької області через підрив росіянами Каховської ГЕС. Про це очільник ЗОВА розповів в інтерв’ю “The Washington Post”.
Фактично за два місяці після руйнування гідроелектростанції, на території нашої області рівень води в р. Дніпро впав майже на 3,5 метра. І хоча замору риби вдалося уникнути, але є загроза для нересту у майбутньому. Як зазначив Юрій Малашко регулювати та утримувати необхідний рівень води й тим самим уникнути масштабної природної катастрофи допомагає Дніпровська ГЕС, яка працює в посиленому режимі.
-
Водозабір для обласного центру здійснюється з верхнього б’єфу. До Біленьківської громади, яка найбільше страждає внаслідок підриву Каховської ГЕС, як і раніше відбувається підвіз питної води. Водночас у зв’язку з фіксацією високої концентрації забруднення для наявного об’єму води, посилено обмеження на відвідування рекреаційних зон та купання в водоймах, - наголосив посадовець.
Також, очільник ОВА зазначив, що через обміління р. Дніпро відбулася загибель об'єктів рослинного та тваринного світу в межах загальногеологічного заказника "Дніпровські пороги" на о. Хортиця, що може мати негативні наслідки не лише для об’єктів природно-заповідного фонду, а й для острова Хортиця. За попередніми підрахунками фахівців, наразі завдані острову Хортиця екологічні збитки складають більше 1 млрд. грн.
Для мінімізації наслідків, облдержадміністрація веде роботу щодо зниження забруднення води та обсягу забруднюючих речовин в ній спільно з великими промисловими підприємствами та КП "Водоканал" ЗМР. Крім цього, разом з органами місцевого самоврядування плануються заходи щодо очищення вод, що поступають з зливово-дренажних систем та виявлення незаконних викидів каналізацій та обладнання комунальними мережами тієї частини міста, яка не має централізованого водовідведення. Відповідно до отриманих результатів буде прийнято рішення щодо обмеження прав водокористувачів в частині обсягу скидів зворотних вод.
-
Потужна робота щодо ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС нас чекає попереду. Спільно з фахівцями природоохоронної сфери та міжнародними партнерами готуємось до боротьби з екологічною катастрофою. Вже сьогодні наші екоактивісти та жителі обласного центру долучаються до очищення дна Дніпра від сміття, а на острові Хортиця свою роботу посилили археологи, - розповів очільник обласної військової адміністрації.
Департамент культури та інформаційної політики