Співробітники Служби безпеки України зібрали беззаперечні докази добровільної співпраці з ворогом мешканця Мелітопольського району, який з початком широкомасштабного вторгнення пішов на співпрацю з окупантами.
З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну, чоловік добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією країни-агресора та запропонував свої послуги. Його призначили начальником карного розшуку окупаційного «УВД по г. Мелитополю и Мелитопольскому району», хоча він ніколи не працював у правоохоронних органах.
Для формування своєї «команди» колаборант схиляв колишніх і діючих співробітників органів Нацполіції та МВС України до вступу у незаконний правоохоронний орган окупантів.
Перебуваючи на посаді, він виконував всі вказівки агресорів з придушення опору та залякування мешканців тимчасово окупованих територій через масові репресії і переслідування. Особисто приймав участь у затриманнях проукраїнські налаштованих мешканців Мелітополя.
Також за його вказівками підлеглі проводять «роботу» з місцевим бізнесом, тиснуть на фермерів та комерсантів для отримання відкупних за можливість працювати. Гроші йдуть російським кураторам.
За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади незалежно від форми власності строком на 12 років.
Вирок не набрав законної сили.
Наразі зловмисник переховується на тимчасово окупованій території Мелітопольського району, але співробітники СБУ проводять комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Заходи із документування злочинної діяльності здійснювало Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.
За матеріалами Служби безпеки України