З вересня 2008 року планується проходження відбору на перепідготовку управлінських кадрів для сфери підприємництва за програмою „Українська ініціатива”.
Програма заходів з перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва “Українська ініціатива” (далі – Програма) затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2000р. № 1358 “Про реалізацію Указу Президента України від 3 липня 2000 р. № 849 “Про сприяння підготовці управлінських кадрів для сфери підприємництва” та продовжена постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.2007 № 697 «Про продовження строку дії постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2000 р. № 1358» передбачає організацію широкомасштабної перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва, формування нової генерації молодих управлінців, здатних створити якісні ринкові засади економіки України, надання їм можливості набути сучасні економічні знання та практичні навички роботи в умовах ринкової економіки.
Для реалізації цієї Програми був створений Міжвідомчий центр з організації перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва (далі – МЦПК). Відповідальним за виконання програми є Міністерство економіки України.
В області діє регіональна робоча група МЦПК в Запорізькій області (далі – регіональна робоча група), яка знаходиться за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Леніна, 164, кім. 700, 702 телефон для довідок: 239-03-40, факс: 224-60-22.
Програма "Українська ініціатива" включає наступні етапи:
Щорічна десятимісячна (очно-заочна (модульна) форма), шести- та трьохмісячна перепідготовка за напрямами "Менеджмент" та "Економіка і підприємство" на базі відібраних за конкурсом 9 вищих навчальних закладів та 2 філій вищих навчальних закладів, серед яких:
- Дніпропетровський національний університет;
- Донецький національний університет;
- Київський національний економічний університет;
- Київський національний торгівельно-економічний університет;
- Кримський економічний інститут (КНЕУ);
- Одеський державний економічний університет;
- Східноукраїнський національний університет (Луганськ);
- Тернопільський державний економічний університет;
- Харківський національний економічний університет;
- Чернівецький торгівельно-економічний інститут (філія КНТЕУ);
- Вінницький торгівельно-економічний інститут (філі я КНТЕУ).
Випускники отримують диплом спеціаліста про перепідготовку з присвоєнням кваліфікації менеджера чи економіста.
Також проводиться набір за програмами шести- та трьохмісячного навчання по закінченню яких випускники отримують свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка.
Десяти-, шести- та трьохмісячна перепідготовка фінансується з Державного бюджету України.
За результатами перепідготовки спеціалістам пропонується довготривале (два-три місяці) стажування на підприємствах країн з ринковою економікою. Ця частина Програми здійснюється за рахунок міжнародних організацій та країн-донорів.
Програми стажувань спеціалістів на українських та європейських підприємствах реалізують міжнародні освітні організації.
Відповідальним за реалізацію стажувань спеціалістів на німецьких підприємствах за проектом Уряду Німеччини є Товариство InWEnt; на підприємствах країн ЄС та українських підприємствах за програмою Тасіс Managers ' Training Programme ( MTP ) є Карл Дуйсберг Центрум ( CDC ), на підприємствах Швеції за дорученням Міністерства Закордонних Справ Швеції є Шведська Агенція з Міжнародного Розвитку та реалізує програму Асоціація Норден.
Важливим компонентом «Української ініціативи» є постпрограмна підтримка, яка здійснюється через асоціації випускників та учасників стажувань. Такі асоціації створюються в Україні.
Програма "Українська ініціатива" має надзвичайно цінну якість – в ній враховуються інтереси як керівників підприємств, окремих менеджерів та спеціалістів, так і держави в цілому. В цьому легко переконатися, ознайомившись з перевагами, які надає Програма своїм учасникам.
Підприємствам вона допомагає:
-
Здійснити трансформацію системи управління.
-
Створити необхідні умови для переходу до сучасних форм і методів управління.
-
Вирішити конкретні проблеми розвитку та управління підприємством в процесі перепідготовки та зарубіжного стажування своїх спеціалістів (реінжинірингу, перепрофілювання, диверсифікації бізнесу, підготовки та реалізації нових бізнес-проектів та ін.).
-
Встановити ділові контакти з новими зарубіжними партнерами, укріпити та розвинути існуючі зв'язки.
Менеджери та спеціалісти отримують можливість:
-
Пройти перепідготовку за напрямами "Менеджмент" або "Економіка і підприємство", отримати сучасні знання на базі провідних вищих навчальних закладів і диплом або свідоцтво державного зразка.
-
Пройти стажування у провідних європейських компаніях для вирішення конкретних проблем свого підприємства.
-
Встановити ділові та дружні контакти з українським та зарубіжними колегами.
-
Стати членами престижних спілок, в т.ч. асоціацій випускників програми "Українська ініціатива", асоціацій учасників зарубіжних стажувань.
Вимоги до претендентів на участь у Програмі перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва “Українська ініціатива ”
До участі у Програмі допускаються особи віком до 40 років, які мають вищу освіту і досвід роботи не менше одного року на управлінських посадах вищого та середнього рівня підприємств та організацій будь-яких форм власності.
Не передбачається участь у Програмі державних службовців, керівників закладів освіти, наукових і медичних закладів, а також працівників закордонних фірм і представництв – нерезидентів України.
Перелік документів , які надаються претендентами регіональним робочим групам МЦПК для участі у конкурсному відборі на перепідготовку
- Заява спеціаліста на ім‘я голови регіональної робочої групи (довільна форма).
- Анкета спеціаліста на перепідготовку (форма 1) – в 2-х екз.
- Інформація про підприємство (організацію), на якому працює спеціаліст (форма 2) – в 2-х екз.
- Р екомендація керівника підприємства (організації) (форма 3) – в 2-х екз.
- Рекомендація РРГ (Регіональної робочої групи) (при наданні документів до вищого навчального закладу).
- Копія диплома про вищу освіту – в 2-х екз.
- Копії дипломів, сертифікатів щодо підвищення професійної кваліфікації спеціаліста – в 2-х екз.
- Копія паспорту (стор. 1,2 та стор. прописки) – в 2-х екз.
- Копія трудової книжки (завірена відділом кадрів) – в 2-х екз.
- Копія ідентифікаційного коду – в 2-х екз.
- Медична довідка 086-У (при наданні документів до вищого навчального закладу).
- Фотокартки 3х4 (дві – до регіональної робочої групи МЦПК, одну – при наданні документів до вищого навчального закладу).
Контактні тел. / факс Секретаріату МЦПК:
(044) 285-62-89;
(044) 285-51-82.
Анкети заповнюються за допомогою програмного забезпечення, яке Ви можете отримати у регіональної робочої групи, або завантажити з файлу setup.exe для подальшого надання у друкованому вигляді до регіональної робочої групи.