З початком воєнних дій аграрний сектор Запорізької області зазнав значних збитків: знищення врожаю, псування земель, руйнування фермерських господарств. Для підтримки представників сільськогосподарського сектору, які виїхали з тимчасово захоплених території державою створено низку програм. Зокрема зараз діє програма допомоги малим аграрним виробникам, яка фінансується коштом бюджетної підтримки Європейського Союзу.
-
Аграрії потребують особливої підтримки. Наразі важко оцінити наскільки великих втрат зазнали фермерські господарства, однак важливо продовжувати фіксувати усі збитки, завдані земельному фонду окупаційними військами для їх подальшого відшкодування. Ця проблема потребує особливої уваги з боку держави, - наголосив очільник ЗОВА Олександр Старух на нараді з керівниками структурних підрозділів.
Незважаючи на те, що бойові дії на території області продовжуються, сільськогосподарські виробники вже розпочали збір соняшнику та сої, стартувала підготовка ґрунту та посів озимих культур. На цей час вже посіяно 2 тис. га озимої пшениці та 2 тис. га ріпаку. Для подальшого проведення посівної на підконтрольній території області аграріям необхідно 1,2 тис. тонн дизельного палива та 0,2 тис. тонн бензину, мінеральних добрив в кількості 7,1 тис. тонн поживних речовин, насіння озимих культур 27,3 тис. тонн.
Крім цього, керівник Департаменту агропромислового розвитку ЗОВА Микола Винниченко нагадав, що постановою Кабінету Міністрів України отримання пільгових кредитів на сільськогосподарську сферу продовжено на 6 місяців. Відкрита можливість отримувати нові кредити до 31 жовтня 2022 року. Максимальна сума кредиту до 90 млн. грн.
Департамент культури та інформаційної політики