Мешканці Запорізького краю продовжують виїжджати з небезпечних територій регіону. І хоча обов’язкова евакуація на сьогодні не оголошена, люди розуміють усі ризики пов’язані з бойовими діями та прийдешнім опалювальним сезоном, а тому прямують у більш безпечні місця самостійно. Водночас з цим, є категорії, які потребують допомоги у переміщенні. Окремі групи населення перебувають під особливим наглядом обласної влади. Крім виїзду із тимчасово захоплених територій та зони ведення бойових дій до обласного центру, є можливість евакуюватися у більш безпечні місця центральної та західної України, де є готові умови для комфортного проживання.
-
Увесь процес відбувається за допомогою працівників сфери соціального захисту населення та партнерів з інших регіонів, які проводять роз’яснення щодо подальшого розміщення. Евакуація - дуже складна та кропітка робота. Наша зона відповідальності залишається сталою: ми піклуємося про дітей, маломобільних осіб та людей з особливими потребами. Кожен окремий випадок має розглядатися індивідуально. Насамперед для нас важливо розуміти скільки ще людей потрібно вивезти і куди ми будемо їх переміщувати, - зазначає керівник апарату ЗОВА Зінаїда Бойко.
Наразі продовжується робота з евакуації дітей, які позбавлені батьківської турботи. Цим питанням ретельно опікуються обласна Служба у справах дітей. Сьогодні у штатному режимі частково працюють служби Запорізького району, а також Гуляйпільської, Оріхівської, Пологівської, Малобілозерської та Малотокмачанської громад, які були переміщені до обласного центру. Взагалі із Запорізької області вдалось вивезти понад 1700 дітей, що перебувають у сімейних формах виховання, інтернатних закладах та дитячих будинках.
-
Районні адміністрації спільно з територіальними громадами провели опитування щодо бажання/небажання евакуюватися у разі оголошення в Запорізькій області загальної евакуації, яка наразі оголошена лише на Донеччині. Згідно з отриманою інформацією, значна частина опікунів від виїзду відмовляються, мотивуючи це поважним віком, небажанням залишати дім та необхідністю доглядати господарство. Також піклувальники зазначають, що вже підготувались до зими: зробили запас дров і вугілля, продуктів харчування тощо. Наразі, за умов сьогодення, ситуація така. Але в будь-якому випадку ми пильно відслідковуємо ситуацію та готові здійснювати відповідні заходи, - розповідає заступник начальника Служби захисту дітей Ольга Сергєєва.
Що стосується перевезення маломобільних груп населення, за інформацією наданої райдержадміністраціями, понад 14102 особи підлягають евакуації. Фахівці зазначають, що 2851 з них потребують сторонньої допомоги у переміщенні, є ліжково хворими або пересуваються за допомогою технічних засобів реабілітації.
Департамент культури та інформаційної політики.