Обласна влада продовжує налагоджувати зв’язки з міжнародними організаціями. Так, сьогодні очільник регіону Олександр Старух та представники моніторингової місії ООН обговорили низку важливих питань.
Зокрема, мова йшла про документування жертв серед населення, фіксацію ушкоджень та руйнувань об’єктів цивільної інфраструктури. Також спілкувалися про ситуацію на Запорізькій АЕС та тимчасово окупованих територіях.
До заходу долучився начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОВА Артур Бойко та Уповноважена особа з питань дотримання норм міжнародного права щодо цивільних громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які протиправно затримані і утримуються окупаційними силами РФ в ув’язненні, а також тих, що зникли безвісті Антоніна Шостак.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні документує порушення міжнародного гуманітарного права, фіксує втрати серед цивільного населення, пов’язані з конфліктом, кількість пошкоджень та зруйнованих цивільних об’єктів, здійснює моніторинг дотримання прав військовополонених тощо.
Під час зустрічі Олександр Старух зауважив, що Запорізька область з початку війни знаходиться в складній гуманітарній ситуації. Частина регіону тимчасово окупована, на певних територіях бойові дії майже не припиняються. У результаті обстрілів ворог зруйнував понад 4 тисячі об’єктів інфраструктури, у тому числі щодня страждає житловий фонд.
Окрім цього, присутні обговорили випадки перебування людей у заручниках. Відповідними органами все це фіксується та задокументовується. Після звільнення такі особи мають можливість отримати психологічну, соціальну допомогу тощо.
Крім цього, торкнулися ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Очільник регіону наголосив, що працівники АЕС й досі перебувають в заручниках у окупантів. Більше того, росіяни на території станції зберігають свою військову техніку, наносять удари по сусідніх містах та населених пунктах. Тому в умовах небезпеки МАГАТЕ та ООН невідкладно мають перейти до активних дій.
Однієї стурбованості глобальних інституцій щодо ситуації на АЕС замало, наголосив Олександр Старух. За його словами, для нас дуже важливо, щоб працювали дієві міжнародні алгоритми задля уникнення реальної катастрофи.
Департамент культури та інформаційної політики