Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Вакцинація дітей та дорослих за Національним календарем щеплень триває

10 серпня 2022 - 12:30

Внутрішньо переміщені українці можуть щепити дітей у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Для щеплення підписувати декларацію з місцевим лікарем не обов’язково. Але якщо ви плануєте залишатися в цій місцевості тривалий час, то радимо зробити це.

При цьому дуже важливо якнайшвидше надолужити усі пропущені щеплення, адже в умовах надзвичайної ситуації не щеплена вчасно дитина має ще більші ризики заразитися однією з цих хвороб та отримати серйозні наслідки для здоров’я.

Якщо прийшов час чергового щеплення за календарем, а дитина раптом захворіла та має температуру понад 38°С, можна відкласти вакцинацію до її одужання. Щойно дитина почуватиметься добре, потрібно відразу звернутись до сімейного лікаря чи педіатра, щоб надолужити пропущені щеплення.

Загалом необхідно дотримуватись Національного календаря щеплень та графіку вакцинації дітей за віком. Якщо з тих чи інших причин дитина не може бути вакцинована за віком відповідно до календаря щеплень, дозу вакцини для завершення первинної вакцинації або ревакцинації можна отримати раніше графіку, і вона буде зарахована. Проте важливо дотримуватись мінімальних інтервалів, які передбачені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011. 

Мінімальний інтервал – інтервал, який допускається до введення вакцини проти однієї й тієї самої інфекції з порушенням календаря. Введення чергової дози вакцини з меншим інтервалом не зараховується. Схему вакцинації можна знайти в інструкції до вакцини.

Наприклад, перша доза вакцини КПК (від кору, паротиту та краснухи) відповідно до календаря щеплень вводиться у 12 місяців, друга доза – в 6 років. Зараз існують ризики для спалаху багатьох інфекційних хвороб, зокрема і кору. Тому дитина може отримати другу дозу вакцини раніше, але з дотриманням мінімального інтервалу для КПК – щонайменше 1 місяць.

Також в Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим.

Це рішення затверджено наказом МОЗ № 1067 від 20 червня 2022 р. Відтепер за один візит до медичного закладу можна буде щепитися одразу від кількох небезпечних хвороб.

Практика одночасного введення вакцин від кількох хвороб є безпечною та не може «перевантажити» імунну систему. Якщо цього вимагають обставини, це дозволено як в Україні, так і у світі.

Нагадуємо, що перед щепленнями не потрібні обстеження (аналіз крові, сечі, імунограма).

Від багатьох інфекційних хвороб можна захиститися, зробивши планову вакцинацію. Але навіть якщо в дитинстві ви вчасно отримали всі потрібні щеплення і кожні 10 років ревакцинуєтеся від дифтерії та правця, може статися так, що вам знадобиться негайне введення вакцини (екстрена вакцинація/профілактика). 

В Україні екстрену вакцинацію можна зробити від правця, сказу, кору, вітрянки, дифтерії та гепатитів А та В.

Вакцинація - єдиний спосіб захистити своє життя та здоров’я від багатьох смертельних хвороб. Подбайте про себе - вакцинуйтеся!


За матеріалами МОЗ

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 892-го дня війни

Запорізька область продовжує співпрацю з Global Empowerment Mission Ukraine

Когенераційні установки для котелень та дизельні генератори для водопровідних станцій: Запоріжжя готується до складного опалювального сезону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.08.2024

Впродовж доби окупанти 460 разів били по 11 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 891-го дня війни

Найкращі практики з надання адмінпослуг: керівники ЦНАП обмінялись досвідом

В Запоріжжі відбулося регіональне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Фахівцям із супроводу ветеранів війни – бути: Уряд ухвалив відповідну постанову

«Диктаторські режими завжди нищать національну ідентичність»: в Запоріжжі вшанували пам’ять жертв геноциду ромів

В Кушугумській громаді до кінця року збудують «підземну» школу

Фізична безбар’єрність: особливості встановлення тактильних смуг