Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Терор проти українців продовжується: з початку війни на території Запорізької області викрадено 393 цивільних громадян

8 липня 2022 - 11:35

Запорізька область продовжує потерпати від протиправних дій представників російської федерації. Особливо страждають люди, які  перебувають на тимчасово окупованих територіях. Не погоджуючись співпрацювати з терористами та демонструючи свою підтримку України як самобутньої та незалежної держави, місцеві жителі відчувають на собі прояви психологічного та фізичного насилля. Крім мародерства та соціального напруження останнім часом частішають випадки викрадень.

 Так, з  початку російського вторгнення, станом на 8 червня відомо про 393 випадки викрадення серед цивільного населення. З них звільнено 230 осіб, а ще 163 продовжують перебувати у заручниках.

Представники рф не поділяють українців на цивільних та військових, тому від постійного терору страждають абсолютно усі категорії населення, незалежно від віку, статі, професії та соціального статусу. Свою ганебну поведінку та мотиви викрадень рашисти не пояснюють. І хоча над процесом вивільнення працюють на всіх рівнях влади, кількість викрадень більша, ніж кількість звільнених. Так наразі відомо про викрадення серед таких категорій населення:

  • представники місцевої влади – 46 (з них звільнено 41);

  • підприємці – 32 (з них звільнено 19);

  • керівники підприємств, установ, організацій – 32 (з них звільнено 26);

  • журналісти – 2 (з них звільнено 2);

  • адвокати – 4 (з них звільнено 1);

  • діти — 5 (з них звільнено 3).

 Керівництво Запорізької області нагадує про важливість оперативного інформування правоохоронних органів та органів влади щодо викрадень мирних мешканців, закликає бути пильними та в ніякому випадку не співпрацювати з окупантами. 

Якщо ваші рідні чи знайомі потрапляють у полон до рашистів, негайно інформуйте про це за номером 0 800 503 508.

 

Департамент культури та інформаційної політики

Читайте також

Запорізька область інвестує в професійну освіту: відкрито 4 сучасні навчально-практичні центри

Підтримка дітей, молоді та соціальної сфери на суму понад 10,9 млн доларів: представники Запорізької обласної, міської влади та ЮНІСЕФ обговорили спільні проєкти

В Запоріжжі відбувся молодіжний форум «Skills для кар’єрного старту»

Робоча група «Прозорість і підзвітність»: вдалося знизити вартість послуг з озеленення територій та утримання зелених насаджень

Українські лідери в США: співпраця, досвід та підтримка України

Повітряні тривоги, опалювальний сезон та енергонезалежність – головні зміни для мешканців Запорізької області

Вшанування полеглих Захисників і Захисниць та створення комплексних програм для ветеранів: у Запоріжжі пройшло засідання Координаційної ради ветеранів війни

Вшанування полеглих Захисників і Захисниць та створення комплексних програм для ветеранів: у Запоріжжі пройшло засідання Координаційної ради ветеранів війни

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 13.03.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1113-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 296 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Запорізька область отримала нову техніку від Німеччини: допомога комунальним підприємствам та громадам