Керівник Запорізької обласної військової адміністрації в інтерв’ю для американського інформаційного агентства Bloomberg News розповів про те, як працює економічна складова регіону в умовах воєнного стану.
Олександр Старух наголосив, що війна внесла свої корективи в життя людей, особливо в економіку. Зараз це зовсім інші типи господарчих і правових відносин, перед регіоном стоять інші завдання.
Багато підприємств опинились за лінією фронту. Запорізький залізорудний комбінат, атомна електростанція, найбільша у Європі, Бердянський порт тощо - вони знаходяться в тимчасовій окупації. Через це функціонування народногосподарського комплексу області і країни в цілому на сьогодні ускладнено.
-
Дуже важко будувати економіку в регіоні, де йде війна. Для нас зараз головне завдання - зберігати життя наших людей. Але активність бізнесу впала, дехто евакуювався. Частина людей виїхала не тільки за межі області, а й за кордон. Хочу зазначити, що мова тут йде не лише про виживання підприємств, але і про освітній сектор, науковий та багато іншого. Це все теж впливає на життя й економіку в цілому. Разом із тим, ми працюємо, воюємо. Для нас головне - це люди. Всі мають право заробляти, працювати та розвиватися, - зауважив Олександр Старух.
Керівник ОВА розповів іноземним гостям про ситуацію з викраденням зерна російськими окупантами. Очільник регіону звернув увагу, що Запорізька область - експортоорієнтований регіон. Через те, що ворог блокує порти, світ може опинитися у гуманітарній кризі. Українське зерно споживає близько 400 мільйонів людей. А експортувати збіжжя наземним шляхом - це майже нереально. Адже мова йде про мільйони тонн товару. Крім цього, для його перевезення потрібно багато пального, що наразі теж є проблемою.
Разом із тим, аграрний сектор у Запорізькій області не припиняє працювати навіть у воєнний час. Наявних запасів продовольства вистачить надовго. Адже у нас наразі зберігається велика кількість зернових, бобових та олійних культур. До того ж, минулий рік був рекордним в зборі врожаю.
-
Окупанти вивозять мільйони тонн зерна. Коли у нас були представники ООН, їм запропонували як третій стороні викупити на тимчасово окупованих територіях усе зерно, включаючи новий врожай. Також у нас залишилося багато тогорічного врожаю, у цьому році також буде кілька мільйонів тонн. Але для того, щоб росія не заважала реалізовувати товар і не провокувала голод, є варіант взагалі виключити її зі складу Ради Безпеки ООН, - прокоментував очільник ЗОВА.
Департамент культури та інформаційної політики