Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі планують створити центри консультаційної допомоги для постраждалих від війни

31 травня 2022 - 14:15

Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух обговорив з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко гуманітарні проблеми регіону. 

У зустрічі також взяли участь заступниця голови ЗОВА Злата Некрасова представники Фонду народонаселення ООН в Україні та керівництво благодійної організації “Посмішка ЮА”, яка активно залучена до надання гуманітарної допомоги переселенцям. 

Під час зустрічі присутні обговорили спектр проблем, з якими стикається Запоріжжя як центр надання гуманітарної допомоги біженцям та жителям тимчасово окупованих територій Півдня України. Зокрема мова йшла про посилення роботи з надання психологічної допомоги громадянам, що втекли з під окупації чи були евакуйовані з зони активних бойових дій.

Наразі така соціальна допомога надається в існуючих гуманітарних хабах, зокрема із залученням фахівців-медиків, науковців і психологів-практиків з Запорізького національного університету та активістів волонтерських організацій. 

Проте Уряд і відповідні служби ООН зацікавлені у вдосконалення цієї роботи. Тому виникла ідея створення в Запоріжжі консультаційних центрів для постраждалих від війни українців, зокрема тих, які були вимушені покинути свої домівки та евакуюватися з тимчасово окупованих територій. 

Як зазначила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, головною функцією цих центрів має стати в першу чергу, надання психологічної допомоги та створення атмосфери довіри для тих людей, які постраждали від різних видів насильства, у тому числі жінок, які стали жертвами зґвалтувань. Також на їх базі постраждалі матимуть можливість отримати правову та соціальну підтримку. 

Так, до таких консультаційних центрів планується залучати професійних психологів та інших фахівців, які будуть індивідуально працювати з кожною людиною. Розглядається й варіант онлайн-консультацій, коли до постраждалої людини прикріплятиметься персональний ментор, який зможе надавати дистанційну допомог, незалежно від її місця перебування, в постійному режимі. 

  • Ідея створення подібних центрів народилась саме тоді, коли почастішали випадки насильства з боку окупантів. Коли ми почали чути від правоохоронних органів, що немає прямої комунікації з потерпілими або вони через психологічну травму взагалі не звертаються до них, “закриваються” в собі. Але люди мають розповідати свої історії та звертатися за допомогою, в першу чергу, до медиків. Також важливий момент у цьому питанні - це забезпечення справедливості: ці злочини та звірства треба задокументувати, довести вину та покарати всіх причетних, - наголосила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Своєю чергою, обласна влада підтримала ідею створення подібних консультаційних центрів у Запоріжжі. Як зазначив Олександр Старух, мова має йти про вдосконалення уже налагодженої з самого початку війни роботи для того, щоб створити досконалі кейси, які б можна було мультиплікувати на інші регіони України. Адже люди, які були вимушені на власні очі побачити і відчути все пекло війни, знаходяться і в інших регіонах нашої держави.

  • Наприклад, Гуляйполе - це місто, яке знаходиться під щоденними бомбардуваннями та обстрілами. Найважчий у нас Пологівський район. Крім того, через Запоріжжя проїхало понад 100 тисяч мешканців Маріуполя, а ви розумієте, яке пекло їм довелося пережити. Багато людей вже загинуло, хтось втратив близьких та рідних або взагалі цілу родину. Це дуже страшні речі. У кожного є своя важка історія. Таким людям обов’язково треба допомагати. І треба розробляти досконалі механізми, які ми зможемо використовувати в загальнодержавному масштабі, - наголосив керівник ЗОВА.

Учасники наради домовились провести ще одну робочу зустріч, де на рівні вузьких фахівців будуть пропрацьовані деталі створення консультаційних центрів. Першочергово вони мають запрацювати в Запоріжжі та Дніпрі , а потім позитивний досвід поширять на інші регіони.

 

Департамент культури та інформаційної політики

 

Читайте також

Не епідемія, але випадків фіксується все більше: ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Запорізькій області

1300 кубічних метрів бетону: будівництво «підземної» школи в центрі Запоріжжя вийшло на новий етап

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 06.08.2024

Впродовж доби окупанти 495 разів били по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 894-го дня війни

Новий навчальний рік – у новому укритті: запорізька гімназія готується до очного навчання

Рекомендації до зарахування на бюджет для вступників на бакалавра вже в електронних кабінетах

«Захистіть себе від хвороб - долучайтесь до вакцинації»: важливість щеплення від кашлюку, дифтерії та правцю

Ліцензії на експорт товарів онлайн: як це працює

Запорізька область продовжує співпрацю з Global Empowerment Mission Ukraine

Запорізька область готується до зими: міжнародна допомога для тисяч домогосподарств

«Поки є хоч маленька надія, я буду шукати чоловіка», – дружина оборонця Азовсталі Тетяна