Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Уповноважений із захисту державної мови роз'яснив застосування російськомовних слів у назвах географічних об’єктів

26 квітня 2022 - 17:40

Згідно оприлюднених рекомендацій застосування російськомовних слів чи їх коренів замість україномовних слів у назвах географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів є порушенням чинного законодавства. 

Частиною першою статті 41 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” передбачено, що географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів виконуються державною мовою.

Враховуючи зазначене, Уповноважений із захисту державної мови наголошує, що застосування російськомовних слів чи їх коренів замість україномовних слів у назвах географічних об’єктів, об’єктів топоніміки населених пунктів не відповідає чинному законодавству. З огляду на це існує необхідність унормування окремих назв географічних об‘єктів та об‘єктів топоніміки населених пунктів.

Також є неприпустимим використання російськомовних слів або їх коренів у словотворенні замість українськомовних слів при прийнятті рішень про найменування чи перейменування географічних об‘єктів та об‘єктів топоніміки населених пунктів.

Про це йдеться у Рекомендаціях Уповноваженого із захисту державної мови щодо окремих питань застосування української мови як державної у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування (в частині унормування, найменування та перейменування географічних назв та назв об’єктів топоніміки), текст якого оприлюднено на офіційному сайті.

https://mova-ombudsman.gov.ua/informuvannya/rekomendaciyi-ta-visnovki?fbclid=IwAR3yN54vbVTh1dgpRAlCauP0r-DGCmBS1JmeEcQ9XbiL-cEDt6MUOIySB4s 

Нагадуємо, що рішенням Запорізької обласної ради від 15.02.2022 № 70 була прийнята Програма розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Запорізької області на 2022-2026 роки. Реалізація заходів Програми, які передбачають популяризацію української мови, культури та історичної свідомості української нації через найширший спектр культурних, наукових, науково-практичних та інформаційних заходів, сприятиме розвитку та функціонуванню української мови.

 

Департамент культури та інформаційної політики 

 

Читайте також

Запорізька гімназія № 98 готується до нового навчального року: за підтримки UNICEF тут облаштовано комфортне укриття

«Єдине вікно послуг»: як скористатися послугами служби зайнятості у Запоріжжі

Небезпека на кожному кроці: чому не варто самостійно розміновувати ділянки

Складний, але необхідний проєкт: у Південному мікрорайоні Запоріжжя будують сучасну «підземну школу»

До уваги зацікавлених сторін!

Пройти тестування на симуляторі безпілотника: проєкт «Drone Force» у Запоріжжі

Обережно – шахраї: як вберегтися від фішингових атак

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 07.08.2024

Впродовж доби окупанти 564 рази били по 9 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 895-го дня війни

Запорізькі великі прийомні родини вперше отримали гуманітарну допомогу від Фундації Олени Зеленської

«1,5 тисячі випадків шахрайств з початку 2024 року зареєстровано в Запорізькій області», – керівник Центру протидії шахрайству Дмитро Попов