Міністерство охорони здоров’я України повідомляє про зміни, які внесли до програми “Доступні ліки” через введення воєнного стану.
Пацієнтам із хронічними захворюваннями важливо не припиняти приймати ліки, які призначив медик. Це допоможе контролювати стан здоров’я і не допускати погіршення. Для цих пацієнтів продовжує працювати програма “Доступні ліки”.
Як отримати рецепт
В умовах воєнного стану українці можуть отримувати “Доступні ліки” як за електронним, так і за паперовим рецептом.
Завдяки цьому навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом лікар зможе виписати рецепт, а аптека - його погасити. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків як за електронним, так і за паперовим рецептом.
Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки” потрібно звернутися до відповідного лікаря, в залежності від напряму:
-
бронхіальна астма, діабет ІІ типу, серцево-судинні захворювання - рецепт виписує сімейний лікар;
-
Розлади психіки та поведінки - рецепт виписує лише психіатр;
-
епілепсія - психіатр або невролог;
-
нецукровий діабет - ендокринолог, якщо потрібен повторний рецепт, то його може виписати сімейний лікар.
В умовах воєнного стану, декларація з лікарем первинки необов’язкова. Якщо пацієнт переїхав в інший населений пункт, або не може зв’язатися з лікарем, з яким укладена декларація, - це не проблема. За рецептом можна звернутися до будь-якого іншого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, якщо ліки потрібні дитині. Лікар може виписувати рецепт на “Доступні ліки” на місяць.
Також нагадуємо, що лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт по телефону. Номер рецепту та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон.
За матеріалами МОЗ