Заява голови Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха щодо гуманітарної кризи
У Запорізькій області на всіх територіях, куди підходить ворог і починає обстріли, розпочинається гуманітарна криза. Бо окупанти обстрілюють житлові будинки, школи, медичні установи тощо.
-
Там, де йдуть бойові дії, складається досить складна гуманітарна ситуація. Зараз бойові дії ведуться по лінії Оріхів-Пологи. Вчора ворог був під Гуляйполем, наші бійці його відігнали від міста. На всіх цих територіях спостерігається критична ситуація з енергозабезпеченням. Тому що бригади РЕС налагоджують системи тільки там, де вже закінчились активні бойові дії. Ось, наприклад, в Токмаку, у Василівці - як тільки настало затишшя, відповідні служби відновили енергопостачання. На даний момент більше 160 населених пунктів з 920 у нас залишаються без електрики,- зазначив очільник області Олександр Старух.
До того ж, в Бердянську додалась ще одна проблема - немає опалення. Це сталося через те, що труба, яка постачала газ, була перебита під час ворожих обстрілів. Люди залишилися без тепла. Очільник регіону зазначив, що зараз допомогти важко, бо бригада не може виїхати через активні бойові дії на цій ділянці.
Олександр Старух закликав жителів Запорізької області триматися, бути стійкими та допомагати один одному. Він переконаний, що ми вистоїмо, переможемо та все відновимо.