У зв’язку з бойовими діями внаслідок розпочатої агресором війни чимало населених пунктів області залишаються без газо-, електропостачання. Пошкодження газо- та електромереж також призводять до відсутності тепла та питної води в оселях мешканців області.
Незважаючи на надзвичайні умови, працівники АТ «Запоріжгаз», ПрАТ «Мелітопольгаз», ПАТ «Запоріжжяобленерго» та всіх інших підприємств, які надають комунальні послуги, докладають максимум зусиль для відновлення відповідних послуг в найкоротші терміни. Аварійні роботи в умовах бойових дій проводяться за першої можливості у разі допуску для проведення цих робіт. Працівники підприємств ризикують власним життям для відновлення життєво необхідних послуг населенню нашої області.
Так, працівники АТ «Запоріжгаз» з початку війни здійснили 492 виїзди на аварійні виклики. Відновлено газопостачання в містах Токмак, Василівка, Оріхів, селах Кутузівка Токмацького району та Широке Василівського району. Роботи з відновлення газопостачання ведуться цілодобово.
Російські військові протягом 24.02-06.03.2022 пошкодили 7 підстанцій 150 кВ, 95 підстанцій 35 кВ, понад 100 повітряних ліній електропередач 35-150 кВ. Через постріли знеструмлювалось близько 300 населених пунктів.
ПАТ «Запоріжжяобленерго» за цей же період відновило енергопостачання понад 120 тисячам споживачів Запорізької області 100 населених пунктів області.
Інші енергетики також на високому рівні виконували свої професійні обов’язки, незважаючи на обстріли, відсутність зв’язку, заміновані шляхи та небажання окупантів надавати доступ до місць пошкоджень.
Обласна влада вдячна всім енергетикам, працівникам житлово-комунального господарства, які гідно виконують свою роботу в умовах війни, та звертається до мешканців області з розумінням ставитися до існуючої ситуації та термінів відновлення комунальних послуг. За першої можливості всі комунальні послуги будуть відновлені.
Переглянути відео можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5dRzpMZOtKo
Департамент культури та інформаційної політики