Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Людей з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю на кордонах пропускають позачергово

1 березня 2022 - 11:00

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що людей з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України.

«Люди з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю не мусять стояти в чергах на пунктах пропуску, це фізично для них неможливо. При цьому, разом з ними, безумовно, у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують», - прокоментувала вона.

Для позачергового перетину кордону особою з інвалідністю першої групи або дитиною з інвалідністю разом з супроводжуючими необхідна наявність посвідчення або довідки, зазначених у статті 4 Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, що підтверджують статус особи з інвалідністю першої групи або дитини з інвалідністю, які потребують супроводження. Інших вимог щодо документального підтвердження особи супроводжуючого законодавчо не встановлено.

У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення пріоритет зазначеним особам надається, якщо вони перетинають кордон пішки або на легковому автомобілі, у якому відсутні інші особи.


За матеріалами Мінреінтеграції 


Читайте також

У Запоріжжі відбудеться аукціон з приватизації автомобіля

Безоплатне зберігання репродуктивних клітин для військових: як це працюватиме?

«Освітній процес тут триває цілий день», – директорка «Січового колегіуму» Валентина Єршова про перебіг навчання в «підземній» школі

Який розмір допомоги з безробіття та як її оформити: роз’яснення від Кабінету Міністрів України

Громади-партнери організували відпочинок для дітей з прифронтової Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.03.2025

Впродовж доби окупанти завдали 267 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1112-го дня війни

Премія імені Івана Франка в інформаційній галузі: оголошено прийом творів

Премія імені Івана Франка в інформаційній галузі: оголошено прийом творів

Ветеранів і ветеранок запрошують поділитися досвідом працевлаштування після служби

Ветеранів і ветеранок запрошують поділитися досвідом працевлаштування після служби