Сьогодні, у День єднання, державний прапор замайорів і на найвищому флагштоці на острові Хортиця на Кургані Єдності. Там зібралися представники громадськості, військові, жителі Запоріжжя, щоб продемонструвати свою єдність та незламність духу. Під час церемонії підняття прапора учасники заспівали державний гімн України, чим показали свою жагу до консолідації проти спільного ворога, віру в українську державу та патріотичну налаштованість. Висота флагштоку разом із висотою кургану сягає 55 метрів. Вперше на цьому місці національний український стяг було піднято 23 серпня 2021 року у День Державного прапору. Після цієї дати стяг завжди майорить над островом Хортиця, а на державні свята відбуваються урочисте підняття великого блакитно-жовтого полотна. Департамент культури та інформаційної політики