Сьогодні в Україні відзначається 33-річниця виведення військ з Афганістану та День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. З цієї нагоди представники обласної та міської влади, військові, учасники боїв в Афганістані, священнослужителі, представники громадських організацій та небайдужі жителі міста традиційно зібралися біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на Алеї Бойової Слави у Запоріжжі, щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших країн, хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок у різний час, у різних державах. У цей день українці засвідчують глибоку повагу до земляків, які з честю виконали присягу. Можна по різному оцінювати політичні рішення щодо участі наших воїнів у врегулюванні ситуацій в «гарячих точках» світу. Ще більше питань виникає до радянського політичного режиму і його рішення щодо участі у війні в Афганістані. Проте, сьогодні громадяни вшановують людей, які знають справжню ціну війни і миру. Запоріжці вшанували пам’ять загиблих під час воєнних дій в Афганістані молебнем та хвилиною мовчання. На завершення учасники заходу поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Довідково. Афганська війна розпочалася 25 грудня 1979 та тривала 2238 днів. 15 лютого 1989 року з Афганістану були повністю виведені радянські війська. Через пекло Афгану пройшли 160 тисяч чоловіків призваних до лав Радянської Армії з України, 3360 з них повернулися в цинкових трунах. Тисячі запоріжців брали участь в тій неоголошеній війні. На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває понад тисячу інвалідів війни та 8,5 тисяч учасників бойових дій. 129 запоріжців загинули на афганській землі. Департамент культури та інформаційної політики