Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів традиційну нараду з представниками громад Запорізької області.
Першочерговим питанням, яке обговорювали, стала галузь медицини.
Зокрема, Олександр Старух нагадав, що у Запорізькій області триває встановлення кисневих станцій у тих лікарнях, які входять до закладів першої хвилі допомоги хворим на COVID-19.
За цією програмою, яку ініціював Уряд, буде обладнано централізованим постачанням кисню 23 лікарні області. Три вже мають власні станції, ще в трьох їх встановлять до кінця року. 10 лікарень знаходяться на стадії проєктувальних робіт, завершити які мають цього місяця.
-
Запорізька область отримала з державного бюджету на придбання кисневих станцій та кріоциліндрів для чотирьох лікарень 16 млн 52 тис гривень та на проєктування і встановлення кисневих станцій для 10 лікарень - 7 млн 653 тис грн. Загальна сума субвенцій склала майже 24 млн грн. У Токмацькій лікарні кріоциліндри вже встановлені, до кінця року кисневі станції мають обладнати у мелітопольській лікарні та двох запорізьких - №6 та №9. Таким чином, ми закриваємо питання зведення кисневих станцій у 16 закладах, які МОЗ визначив опорними для нашої області у боротьбі з COVID-19. Керівникам тих територій, лікарні яких не потрапили до цього списку, варто запланувати кошти у бюджетах всіх рівнів на наступний рік, аби встановити кисневі станції з урахуванням тих потужностей, які необхідні вашим медзакладам, - зазначив голова ЗОДА Олександр Старух.
Департамент культури та інформаційної політики