В 2021 році за сприяння Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації та за фінансової підтримки Українського культурного фонду запорізька радіостанція «Радіо «Максимум» реалізувала унікальний проєкт про запорізькі театри - «Театр за лаштунками».
Проєкт було побудовано в оригінальному форматі сторітелінгу. Розповідалося про життя за лаштунками: яскраві, важливі події, незвичні декорації. Про театральні династії розповідали самі актори та режисери. На цей час відео та аудіо переглянули та прослухали більше 353 800 користувачів. Проєкт показав велике різноманіття локальних театральних проєктів в місті. Запорізькі театри, актори, режисери шановані не тільки місцевими глядачами, але й відомі та завжди очікувані в інших регіонів.
В проєкті взяли участь:
- Запорізький академічний обласний театр юного глядача
- Кінний театр «Запорізькі козаки»
- Театр козацького бою «Січові Козаки»
- Запорізька обласна філармонія
- Музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара
- Запорізький академічний обласний театр ляльок
- Театр-лабораторія «VIE»
- Театральна інклюзивна група «Рівні можливості»
-
Такі проєкти надзвичайно важливі. Вони сприяють розвитку театрального мистецтва, дозволяють глядачу «привідкрити» двері до творчого процесу. Про нас не просто розповіли, як про акторів. Знімальна група відобразила нашу місію та світогляд, - вважає Маріанна Смбатян, режисерка та акторка театральної трупи «Рівні можливості».
В проєкті були задіяні журналісти, аудіо та відео оператори, монтажери, актори і режисери. Проєкт виконували ТОВ «радіостанція «Великий Луг» за підтримки Українського культурного фонду та Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації. Керівником проєкту став заслужений журналіст України Яків Бринза.
-
Театр живе та розвивається, навіть, в період всесвітньої пандемії коронавірусу. Культура набуває сучасних технологій, але зберігає національні традиції. А Запоріжжя має суттєву культурну складову не зважаючи на імідж виключно металургійного центру» - зазначив за результатами проєкту директор Департаменту культури та інформаційної політики, Владислав Мороко.
Департамент культури та інформаційної політики