Під час брифінгу на тему боротьби з пандемією COVID-19 голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух вкотре наголосив, що варто нарощувати темпи вакцинації, адже на сьогодні щеплення - це єдиний спосіб зупинити поширення хвороби.
- Медична система регіону знаходиться в дуже складній ситуації. Аби зменшити навантаження на лікарів, маємо вакцинуватися. У Запоріжжі показники почали зростати, наприклад, вчора зроблено понад 16 тисяч щеплень. Але цього не достатньо. Аби зупинити пандемію – 70% дорослого населення має бути вакциновано. Це світова тенденція. Вчора лідери країн Великої двадцятки прийняли рішення вакцинувати 70% світового населення до середини 2022 року, - зазначив Олександр Старух.
Голова Запорізької облдержадміністрації нагадав, що на території Запорізької області та в обласному центрі, зокрема, діють обмеження для проїзду у громадському транспорті. Держпродспоживслужба та Національна поліція проводять перевірки серед пасажирів – тих, хто користується громадським транспортом без сертифікату вакцинації, ПЛР тесту або інших довільних документів, штрафують на 17 тисяч гривень.
- Нагадую, відповідно до постанови КМУ з 8-го листопада окремі групи професій можуть бути відсторонені від роботи через відсутність ковідних документів. Тому закликаю використати цей тиждень, щоб владнати це питання. У Запорізькій облдержадміністрації вакциновано 95% працівників. У райдержадміністраціях - 87-92%. Минулого тижня під час засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад я запропонував внести до переліку професій, обов’язкових до вакцинації, працівників органів місцевого самоврядування.У Запорізькій області на деяких територіях показник вакцинованих серед них складає лише 20%, зазначив Олександр Старух.
Також він повідомив, що для зручності запоріжців робота центрів імунізації подовжена до 20.00. Крім цього, є можливість викликати мобільну бригаду на робоче місце, для щеплення колективу. Всі умови для вакцинації в регіоні створено. Олександр Старух наголосив, що імунізація - це не лише питання збереження здоров’я, а й запорука економічної стабільності територій. Адже вартість щеплення 500 гривень, а лікування однієї особи коштує від 50 тисяч гривень – ці кошти можна було б використати на соціально-економічний розвиток громад.
Департамент культури та інформаційної політики