Голова обласної державної адміністрації Борис Петров відвідав з робочою поїздкою м. Бердянськ. Разом з очільником регіону до курортного міста приїхали голова облради Павло Матвієнко, стажист на посаду першого заступника голови ОДА Володимир Кальцев та стажисти на посаду заступників голови ОДА Микола Ярмощук і Станіслав Лимарчук.
Насамперед голова облдержадміністрації Борис Петров зустрівся з міським головою Бердянська Євгеном Шаповаловим. По завершенні нетривалої бесіди очільник регіону вирушив до найбільш проблемних об’єктів міста.
Делегація посадовців відвідала набережну (неподалік від мікрорайону Слобідка), де ще у 2007 році внаслідок шторму були повністю зруйновані захисні споруди. Однак, досі захисну дамбу так і не відновили – немає коштів.
Не вистачає коштів і на будівництво достатньої кількості бун на Середній косі. Кілька років тому з держбюджету було виділено 10 млн. грн.. на будівництво 10 бун, та звели тільки 3. Через таку недбалість керівництва курортного міста море практично повністю змило пляж у районі довгої стоянки.
Вирішення цієї проблеми знайшов власник дитячого оздоровчого комплексу «Райський куток» Олексій Бакай, який не став експериментувати, а запитав поради у науковців. Експертиза показала, що необхідно намити природний берег коси, який було змито у тому ж «чорному» для бердянців 2007 році. Спочатку ці роботи були проведені на невеликій частині пляжу, однак ефект був відчутний під час першого ж шторму, тому наразі пісок намивають уздовж усієї території комплексу.
- Ми побачили позитивні результати наукового підходу. Якщо можна зберегти один пляж, то цей досвід необхідно поширити на всю територію Середньої коси, - прокоментував побачене Борис Петров та додав, що представники бізнесу Бердянська вже виявили бажання взяти участь у цій роботі.
Також очільник регіону ознайомився з ситуацією в обласному дитячому протитуберкульозному санаторії, який вже 5 років не працює через те, що море підмиває його приміщення. Поряд з підтопленою будівлею дитячого санаторію знаходяться цілющі грязьові лимани, які теж можуть бути змиті морем.
- Найцінніше, що мають і можуть втратити бердянці – грязьові лимани. Адже науковці не раз доводили їх цілющі властивості. Наше завдання - терміново знайти можливість зберегти цей дарунок природи, - зазначив Борис Петров. Посадовець висловив переконання, що після того, як розмив коси буде зупинено, ця територія стане цікава для інвесторів, які орієнтуються на будівництво медичних закладів, в основу роботи яких можна покласти лікування цілющими грязями.
По завершенні робочої поїздки відбулася прес-конференція Бориса Петрова, під час якої він поспілкувався з журналістами місцевих та обласних ЗМІ.
- Ми побачили, що Бердянськ має ряд проблем, які, при бажанні, можна вирішити. Однак, для цього необхідно проводити системну роботу, яку повністю ігнорує міська влада, - дав оцінку роботи місцевого керівництва очільник регіону. Разом з тим, посадовець зазначив, що в області поважають вибір бердянців, які у 2008 році обрали Євгена Шаповалова міським головою. Тому обласна влада надає ще 2 місяці керівництву міста, щоб останні почали вирішувати проблеми підпорядкованої території.
- Якщо позиція обласної влади почута не буде, і команда міського голови так і не почне працювати – ми обіцяємо, що це перспективне курортне місто отримає інших, більш гідних керівників, - попередив Борис Петров.
Управління у справах преси та інформації